E Nabız Bilgi

Sirdalud reçetesiz alınır mı

18.12.2022
Sirdalud reçetesiz alınır mı

Sirdalud reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere sirdalud reçetesiz satılır mı ve sirdalud reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Sırdalud omurga ile alakalı hastalıkların tedavisinde kullanılmak olan tablet formunda ilaçtır.

Kapalı kutuda 30 film tabletler halinde eczanelerde satılan Sırdalud doktor reçetesi ile kullanılması gerekmektedir, içeriğindeki tizanidin etken maddesi ise kas gevşetici özelliğine sahiptir. Özellikle omurilik üzerine etkili olan bu ilaç hastalarda meydana gelen aşırı kas tonusunu azaltmaktadır. Sırdalud fil tabletler; bel ağrısı, boyun tutulması, benzeri omurga ile ilgili hastalıklar ile ameliyattan sonra meydana gelenkas kasılmalarının tedavisi, için kullanılabilir. Ayrıca disk kayması ya da kalçadaki kronik iltihaplanma benzeri hastalıkların tedavisinde etkilidir. Sırdalud aynı zamanda kronik miyolapati, multipl skleroz, beyin felci, beyin damar hastalıkları gibi bazı nörolojik hastalıkların tedavisinde yardımcı tedavi olarak kullanılmaktandır.

Sirdalud reçetesiz alınır mı

Sirdalud reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerde sirdalud ilacı reçeteli olarak satın alınabilmektedir. Uzman hekimler tarafından sirdalud uygun görüldüğünde reçete edilebilmektedir. sirdalud mr 6 mg 10 kapsul ve sirdalud 2 mg 30 tablet ilaç reçeteli olarak alındığından SGK tarafından ödemesi yapılmaktadır.

İlacın yan etkileri olduğundan dolayı doktorun verdiği dozda ve sürede kullanmaya dikkat ediniz Sırdalud tabletleri gösterdiği yan etkiler; uyku hali, yorgunluk, sersemlik, baş dönmesi, hafif düzeyde tansiyon düşmesi, bulantı, ağız kurluğu, uyku bozukluğu ve kas zayıflığıdır

Bunlarada bakabilirsiniz:

Sudafed reçetesiz alınır mı

Sivex losyon reçetesiz alınır mı

Selectra reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.