E Nabız Bilgi

Sudafed reçetesiz alınır mı

18.12.2022
Sudafed reçetesiz alınır mı

Sudafed reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere Sudafed reçetesiz satılır mı ve Sudafed reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Sudafet üst solunum yolları semptomlarını rahatlatmak için şurup ya da tablet formunda satılan bir ilaçtır.

Sufadet sistemik nazal dekonjestanlar adındaki ilaç gurubuna dahil olup, burun tıkanıklığı sinüs ağrıları üzerinde olumlu etkileri vardır. Üst solunum yolu semptomlarından kurtulmak ve burun tıkanıklığını açmak için bu ilacı kullanabilirsiniz. Sufadet; alerjik burun akıntısı, vazmotor burun akıntısı, nezle, soğuk algınlığı grip gibi üst solunum yolları hastalıklarını tedavi etmek ve belitlerini azaltmak için etkilidir. Oldukça etkili burun tıkanıklığı giderici bir ilaç olduğundan dolayı üst solunum yolları rahatsızlıklarında doktorları ilk vereceği ilaçlardan bir tanesidir.

Sudafed reçetesiz alınır mı

Sudafed reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerde sudafed ilacı reçeteli olarak satın alınabilmektedir. Uzman hekimler tarafından sudafed uygun görüldüğünde reçete edilebilmektedir. Sudafed 60 mg, sudafed tablet ve sudafed şurup ilaç reçeteli olarak alındığından SGK tarafından ödemesi yapılmaktadır.

Burun tıkanıklığı sinüs ağrısı veya sinüs basıncı gibi rahatsızlıklar grip ve soğuk algınlığından kaynaklanmaktadır. Uyarıcı bir ilaç olduğundan dolayı uzun yıllardır, burun tıkanıklığı alerjik tıkanıklık ve astım gibi hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Sivex losyon reçetesiz alınır mı

Selectra reçetesiz alınır mı

Sipraktin reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.