E Nabız Bilgi

Ketoral şampuan aile hekimi yazabilir mi

09.11.2022
Ketoral şampuan aile hekimi yazabilir mi

Ketoral şampuan aile hekimi yazabilir mi içeriğimizde sizlere aile hekimi ketoral şampuan yazar mı ve ketoral şampuan reçeteli mi gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Keroral Şampuan, saç mantarı, saç dökülmesi gibi bir çok problemle savaşan; sadece eczanelerde bulabileceğiniz tıbbi bir şampuandır.

Dermatologların kesin olarak önerdiği Kerolal Şampuanın maddesi Ketokonazoldur. Mantarlarcın cilt üzerinde yayılmasını, belirginleşmesini önleyen azaltan medical etkisi olan bir şampuan. Çoğunlukla sırtta, göğüste, kollarda gözükebilen değişik renklerde olan lekeler ve mantar enfeksiyonu, cilt döküntüsü, mantar hastalığının tedavisinde kullanılmaktadır. Ayrıca aşırı yağlı saçlarda oluşan kabuklanmaların tedavinde de kullanılır. Sedef hastalığı için kullanılan yaygın bir tedavi yöntemidir. Genellikle doktor önerisiyle kullanılan ketoral şampuanın, doktor önerisi dışında kullanılmaması tavsiye edilmektedir.

Ketoral şampuan nasıl kullanılır?

Ketoral şampuanın kullanımında doktorun önerisi çok mühimdir. Doktorunuzun reçetesinde belirtilen şekilde kullanılması gerekmektedir. Ketoral şampuanı kullanırken hastalıklı olan bölgeyi su ile ıslatarak parmak uçlarınızla hafifçe masaj yaparak uygulanması gerekmektedir.

Şunu da özellikle belirtmekte fayda var ki medical bir şampuan olduğu için çevrenizden duyduğunuz tavsiye nitelikte kararları uygulamamanız bunun yerine doktorunuza başvurulmanız önerilmektedir. Zira herkesin vücut tipi, hastalık derecesi, alerjik reaksiyonları farklıdır. Ketoral şampuan gibi medical şampuanlarında gelişigüzel kullanılmamasına özen gösterilmesinin gerektiği belirtilmektedir.

Ketoral şampuan aile hekimi yazabilir mi?

Ketoral şampuan aile hekimi yazabilir mi? sorusunun cevabı evet. Aile hekimi gerekli gördüğü zaman ketoral şampuan reçete edebilmektedir. Doktorunuz ketoral şampuan reçeteli olarak yazdığında sgk ödemesi yapmaktadır.

Aile hekimi kulak damlası yazabilir mi?

Diaformin aile hekimi yazabilir mi?

D colefor aile hekimi yazabilir mi?

gibi içeriklerimize de ilgili bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.