E Nabız Bilgi

Aldara krem aile hekimi yazabilir mi

29.08.2022
Aldara krem aile hekimi yazabilir mi

Aldara krem aile hekimi yazabilir mi ve aldara krem ne işe yarar diyorsanız siz de bu krem hakkında yazımızı okuyabilirsiniz. Aldara krem aile hekimi yazabilir mi ya da aldara krem hakkında var olan tüm soruları buradan kolaylıkla bulabilirsiniz. Genital bölgede var olan siğillerin yok edilmesi için kullanılan bir kremdir. Ayrıca cilt kanseri tedavisinde de iyileştirme ve cildin deforme olmuş halini yatıştırmaya yönelik kullanılır.

Bilinen formlardan ve yapılardan farklı bir kremdir. Tüp şeklinde değildir. 5 grlık küçük paketler ile tek kullanımlık olarak bulunur. Bu sayede virüslerin de tüp içerisinde ilacın diğer kısmına yayılmasını önler. Aldara kremi kullanacağınız zaman paketi yırtar ve kremi kullanırsınız. Bir sonraki kullanım için yeni bir paketi yırtıp kullanmanız gerekir. Bu şekilde sağlıklı ve enfeksiyonel rahatsızların yayılmasını önleyici bir yapıdadır.

Aldara krem aile hekimi yazabilir mi?

Aldara krem aile hekimi yazabilir mi diyorsanız, daha önce bu şekilde bir rahatsızlık geçirmiş ve tanısı konmuş olan hastalara veya raporu bulunan hastalara aile hekimleri bu kremi yazar. Ancak ilk teşhis veya ilk kez bu ilacı alacak raporsuz hastaların kadın doğum uzmanları tarafından bu ilacı reçete etmesi gerekir. Raporu bulunanlarda ise hem aile hekimleri hem de tüm hekimler tarafından reçeteye yazılabilecek beyaz reçeteli bir ilaçtır. Bu krem SGK tarafından karşılanmaktadır. Cilt hastalıkları veya dermatoloji bölümü uzman hekimleri tarafından reçete edildiği zaman devlet tarafından ödemesi yapılan bir kremdir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.