E Nabız Bilgi

Singulair aile hekimi yazabilir mi

15.11.2022
Singulair aile hekimi yazabilir mi

Singulair aile hekimi yazabilir mi içeriğimizde sizlere aile hekimi singulair yazar mi ve singulair reçeteli mi gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Singulair; alerjik nezle belirtilerini gidermek ve inatçı astımın tedavisi için reçete edilen ilaçlardan bir tanesidir. Çiğneme tableti olarak formüle edilen ve her tablet içerisinde 10 mg etken madde içerir.

Singulair lökotrienler adındaki maddeyi engelleyen bir lökotrien alıcısı antagonistidir, vücuttan lökotrienleri engelleyerek astımın belirtilerini iyileştirir veya alerjik nezleyi tedavi eder. Ayrıca alerjik rinit belirtileri arasında yer alan kaşıntı, burun tıkanıklığı, hapşırık burun akıntısı ve gibi belirtileri gidermek için etkili bir ilaçtır. Özellikle 15 yaşından büyük hastalarda alerjik rinit ile preniyal rinit, semptomlarını gidermek için de singulair reçete edilmektedir Fakat singulair’ın astım atağını iyileştirmek için kullanılması uygun değildir. Astım atağı geçirdiğiniz zaman doktorun astım atağı tedavisi için söylediklerini uygulamanız tavsiye edilir.

Singulair aile hekimi yazabilir mi?

Singulair aile hekimi yazabilir mi? sorusunun cevabı hayır. Uzman görüşü gerektiğinden dolayı aile hekimi singulair reçete yazamamaktadır. Doktorunuz singulair reçeteli olarak yazdığında sgk ödemesi yapmaktadır.

Risperdal aile hekimi yazabilir mi

Norvasc aile hekimi yazabilir mi

Paxil aile hekimi yazabilir mi

gibi içeriklerimize de ilgili bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.