E Nabız Bilgi

Paxil aile hekimi yazabilir mi

15.11.2022
Paxil aile hekimi yazabilir mi

Paxil aile hekimi yazabilir mi içeriğimizde sizlere aile hekimi paxil yazar mi ve paxil reçeteli mi gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Paxil; sosyal anksiyete bozukluğu obsesif kompulsif bozuklukları ve depresyon gibi çeşitli psikolojik hastalıkların tedavisinde kullanılan bir tür ilaçtır. Ayrıca yakın zamanda akut sosyal fobi adı verilen bir tür utangaçlık biçimi olan hastalığın tedavisinde de paxil kullanılmaya başlandı. Paxil reçeteli antidepresanlar arasında yer alır.

Mutlaka uzman psikiyatri muayenesi sonrası ve psikiyatri kontrolünde kullanılması gerekmektedir. Ayrıca birden fazla hastalığın tedavisinde oldukça etkili bir antideprasan ilacıdır. İçeriğinde yer alan paroksetin etken maddesi serotonin hormonun artırarak kişinin günlük hayatta kendisini daha iyi hissetmesi sağlamaktadır. Paxil aynı zamanda panik atakları gidermek içinde kullanılmaktadır. Aşırı endişen durumlarını kaygı bozuklarını ve atakları gidermek ve kişini günlük yaşantısını etkileyen tekrarlamaları kontrol altına almak, bazı hastalıkların neden olduğu sorunlar üzerinde oldukça ektili bir ilaçtır.

Paxil aile hekimi yazabilir mi?

Paxil aile hekimi yazabilir mi? sorusunun cevabı hayır. Uzman görüşü gerektiğinden dolayı aile hekimi paxil reçete yazamamaktadır. Doktorunuz paxil reçeteli olarak yazdığında sgk ödemesi yapmaktadır.

Nibulen aile hekimi yazabilir mi

Primolut n aile hekimi yazabilir mi

Kreon 25000 aile hekimi yazabilir mi

gibi içeriklerimize de ilgili bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.