E Nabız Bilgi

Secita aile hekimi yazabilir mi

14.11.2022
Secita aile hekimi yazabilir mi

Secita aile hekimi yazabilir mi içeriğimizde sizlere secita aile hekimi yazabilir mi ve secita reçeteli mi gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Secita ilacı film kaplı tablet formunda olan ve etken maddesi essitalopram oksalat olan bir ilaçtır.

Ek madde olarak laktoz içerdiğinden laktoz alerjisi olan kişilerin kullanımına uygun değildir. 28,56,84 tablet şeklinde farklı ambalaj boyutları bulunmaktadır. Depresyon, majör depresyon, agorafobi, panik bozukluk, sosyal kaygı bozukluğu, yaygın kaygı (anksiyete) bozukluğu, saplantı-zorlantı bozukluğu gibi birçok rahatsızlığın tedavisinde kullanılmaktadır. Çok özenle dikkat edilerek kullanılması gereken bir ilaçtır. Etken ya da ek maddelerine karşı bir alerji varsa kesinlikle kullanılmamalıdır.

Secita ne işe yarar?

Secita ilacı kullanımı ile iyi hissetmeye başlamak birkaç haftadan önce olmayacaktır. En temel tedavi alanı depresyon olan ilaç birçok ruhsal hastalığı iyileştirebilmektedir. Eğer ilacın kullanımı ile iyi hissetme hali gerçekleşmezse derhal doktor ile iletişime geçilmelidir.

Secita aile hekimi yazabilir mi?

Secita aile hekimi yazabilir mi? sorusunun cevabı hayır. Uzman görüşü gerektiğinden dolayı aile hekimi secita reçete yazamamaktadır. Doktorunuz secita reçeteli olarak yazdığında sgk ödemesi yapmaktadır.

Ritalin aile hekimi yazabilir mi

Restasis aile hekimi yazabilir mi

Terbisil aile hekimi yazabilir mi

gibi içeriklerimize de ilgili bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.