E Nabız Bilgi

Tamiflu aile hekimi yazabilir mi

18.11.2022
Tamiflu aile hekimi yazabilir mi

Tamiflu aile hekimi yazabilir mi içeriğimizde sizlere aile hekimi tamiflu yazar mi ve tamiflu reçeteli mi gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Tamiflu 2 haftadan büyük yeni doğan yetişkinler çocuklar ve ergenlerde grip salgını tedavi etmek için kullanılır. Tamiflu oseltamivir fosfat etken madde içeren bir tür girip ilacıdır. Gribi tedavi etmek için kullanılmasını yanı sıra kış mevsiminde grip salgını sırasında diğer kişilerinde gribe yakalanmaması için kullanılmaktadır.

Tamiflu Nöraminidaz inhibitörleri ilaç guruba dahildir. Bu ilaçlar genel olarak grip virüsünün vücuda yayılmasını engeller. Ayrıca tamiflu grip virüsünün belirtilerini hafifleterek kısa sürede yok eder. Tamiflu 2 haftalıktan küçük yeni doğanlar ile erken doğan bebeklerde kullanımı uygun değildir. Grip belirtileri görüyorsanız ve gribin yaygın olduğu toplumda kullanımı uygundur. Eğer grip olan birisiyle temasta bulunduysanız tamiflu kullanabilirsiniz. Ancak bu ilacı kullanmadan önce doktora gitmenizde fayda vardır.

Tamiflu aile hekimi yazabilir mi?

Tamiflu aile hekimi yazabilir mi? sorusunun cevabı evet. Aile hekimi raporu olan hastaya tamiflu reçete edebilmektedir. Doktorunuz tamiflu reçeteli olarak yazdığında sgk ödemesi yapmaktadır.

Aile hekimi tansiyon ilacı yazabilir mi

Piyeloseptyl aile hekimi yazabilir mi

Cleocin t aile hekimi yazabilir mi

gibi içeriklerimize de ilgili bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.