E Nabız Bilgi

Piyeloseptyl aile hekimi yazabilir mi

18.11.2022
Piyeloseptyl aile hekimi yazabilir mi

Piyeloseptyl aile hekimi yazabilir mi içeriğimizde sizlere aile hekimi piyeloseptyl yazar mi ve piyeloseptyl reçeteli mi gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Piyeloseptyl ilacı kapsül şeklinde olan etken maddesi nitrofurantoin olan bir ilaçtır. Kullanım sıklığı mutlaka kişinin yaşı ve hastalığına göre uzman doktor tarafından belirlenmelidir.

Akut idrar yolu enfeksiyonu, ciddi nüksetme, profilaksi, uzun dönem baskılama gibi farklı hastalık dönemlerinde ilacın dozajı uzman tarafından ayarlanacaktır. Beklenenin dışında bir yan etki görülmesi mutlaka ciddiye alınmalı ve hekime danışılmalıdır. Piyeloseptyl ne işe yarar? Piyeloseptyl ilacı akut idrar yolu enfeksiyonu, komplike olmayan ve tekrarlayan alt idrar yolu enfeksiyonu ve profilaksi tedavisinde kullanılmaktadır. 25 kilogram altında olan çocuklarda ilaç oral süspansiyon şeklinde kullanılmalıdır. Yiyecek ve bazı içeceklerle birlikte alınması emilimini etkileyebilecektir. Gebelik kategorisi B şeklinde belirtilmiştir. Bebek emziren annelerin kullanımında özellikle dikkat edilmelidir.

Piyeloseptyl aile hekimi yazabilir mi?

Piyeloseptyl aile hekimi yazabilir mi? sorusunun cevabı evet. Aile hekimi raporu olan hastaya piyeloseptyl reçete edebilmektedir. Doktorunuz piyeloseptyl reçeteli olarak yazdığında sgk ödemesi yapmaktadır.

Procto glyvenol krem aile hekimi yazabilir mi

Pantpas aile hekimi yazabilir mi

Pulmicort aile hekimi yazabilir mi

gibi içeriklerimize de ilgili bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.