E Nabız Bilgi

Aile hekimi ssrı yazabilir mi

17.11.2022
Aile hekimi ssrı yazabilir mi

Aile hekimi ssrı yazabilir mi içeriğimizde sizlere ssrı aile hekimi yazar mi ve ssrı reçeteli mi gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. SSRI gurubuna dahil olan tüm ilaçlar essitalopram fluoksetin, sitilopram ve fluvaksamin gibi etken maddesi içermektedir. SSRI ilaç gurubundaki ilaçlar anksiyete bozuklukları ve majör bozukluğu gibi psikolojik hastalıkların tedavisinde antidepresan olarak kullanılır. Bu tür antidepresanların yan etkilerinin çok az olması nedeniyle psikolojik hastalıklarının tedavisinde birinci basamak ilaç olarak kullanılır.

Aslında SSRI gurubuna dahil ilaçların asıl kullanım alanın majör bozuklukları tedavisi olsa da aynı zamanda yaygın anksiyete bozukluğu, sosyal anksiyete bozukluğu, panik atak, bipolar bozukluk, kompulsif bozukluk, premenstrüel disforik bozukluk ve travmadan kaynaklı stres bozukluğu tedavisinde de etkili olmaktadır. SSRI ilaç gurubundaki ilaçların yan etkileri ise ilaçtan ilaca göre farklılık göstermektedir duygusal körelme, serotonin sendromu, antideprasan yoksunluk sendromu, cinsel işlev bozukluğu yan etkilerinden bazılarıdır.

Aile hekimi ssrı yazabilir mi?

Aile hekimi ssrı yazabilir mi? sorusunun cevabı hayır. Uzman görüşü gerektiğinden dolayı aile hekimi ssrı reçete yazamamaktadır. Doktorunuz ssrı reçeteli olarak yazdığında sgk ödemesi yapmaktadır.

Aile hekimi kan iğnesi yazabilir mi

Mictonorm aile hekimi yazabilir mi

Trisequens aile hekimi yazabilir mi

gibi içeriklerimize de ilgili bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.