E Nabız Bilgi

Plaquenil aile hekimi yazabilir mi

18.11.2022
Plaquenil aile hekimi yazabilir mi

Plaquenil aile hekimi yazabilir mi içeriğimizde sizlere aile hekimi plaquenil yazar mi ve plaquenil reçeteli mi gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Plaquenil ilacı etken maddesi hidrosiklorokin sülfattır. Ek madde olarak laktoz içerdiğinden alerjisi olan kişiler için dikkatli bir şekilde kullanılması önem taşımaktadır. Tablet formunda olan ilacın her bir tabletinde 200 mg etken madde bulunmaktadır. Birçok hastalığın tedavisinde kullanılabilen bir ilaçtır. Romatoid artrit, çocuklarda görülen juvenil idiyopatik artrit, güneşe duyarlı olan cilt problemlerinde, diskoid ve sistemik lupus eritematozus gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Bu ilacı kesinlikle kullanmaması gereken kişiler de vardır. Hamile olanlar, hamile kalmak isteyen kişiler bunların arasındadır.

Plaquenil ne işe yarar?

Plaquenil ilacı reçete ile satılan birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Önemli olan 31 kilogram vücut ağırlığından hafif olan çocuklarda kullanılmamalıdır. Kullanılan başka ilaçların varlığında yan etkilerin gözlenmesi söz konusu olabilecektir.

Plaquenil aile hekimi yazabilir mi?

Plaquenil aile hekimi yazabilir mi? sorusunun cevabı hayır. Uzman görüşü gerektiğinden dolayı aile hekimi plaquenil reçete yazamamaktadır. Doktorunuz plaquenil reçeteli olarak yazdığında sgk ödemesi yapmaktadır.

Aile hekimi pregabalin yazabilir mi

Citol aile hekimi yazabilir mi

Clexane aile hekimi yazabilir mi

gibi içeriklerimize de ilgili bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.