E Nabız Bilgi

Citol aile hekimi yazabilir mi

18.11.2022
Citol aile hekimi yazabilir mi

Citol aile hekimi yazabilir mi içeriğimizde sizlere aile hekimi citol yazar mi ve citol reçeteli mi gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Citol etkin maddesi sitalopram olan antidepresanlar arasında yer alır. 20 mg. film tabletler 24,98 mg. sitalopram hidrobromür ihtiva etmektedir. Ambalajları 28 veya 56 tabletlik olabilmektedir. SSRI inhibitörlerine sahip antidepresanlar grubunda yer alır. Citol iki parçaya ayrılabilecek çentiğe sahip, beyaz ve oval ilaçlardır.

Citol niçin kullanılır?

Citol, beynin serotonin sistemindeki bozuklukları tedavi eder. Beyindeki kimyasal dengesizlikler bir takım psikotik hastalıklara sebep olmaktadır. Citol kullanımı bu kimyasal dengesizlikleri iyileştirerek bireyin ruh sağlığını olumlu etkiler. Citol ilacı tedavi ettiği hastalıklar arasında;

  • depresyon ve anksiyete de olarak bilinen kaygı durumu bozuklukları,
  • panik atak, saplantı zorlantı (obsesif kompulsif) nevrozları yer almaktadır. Bu nevrozlarda hastalığın belirtileri hafifletilir.

Citol aile hekimi yazabilir mi?

Citol aile hekimi yazabilir mi? sorusunun cevabı evet. Aile hekimi raporu olan hastaya citol reçete edebilmektedir. Doktorunuz citol reçeteli olarak yazdığında sgk ödemesi yapmaktadır.

Procto glyvenol krem aile hekimi yazabilir mi?

Aile hekimi tansiyon ilacı yazabilir mi

Aile hekimi pregabalin yazabilir mi

gibi içeriklerimize de ilgili bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.