E Nabız Bilgi

Procto glyvenol krem aile hekimi yazabilir mi

18.11.2022
Procto glyvenol krem aile hekimi yazabilir mi

Procto glyvenol krem aile hekimi yazabilir mi içeriğimizde sizlere aile hekimi procto glyvenol krem yazar mi ve procto glyvenol krem reçeteli mi gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Procto-Glyvenol krem basur ağrısı ve kaşıntısını gidermek için etkilidir. Diğer kremlere göre daha fazla etkili olan Procto-Glyvenol içeriğinde %2 lidokain, %5 oranında ise Trebenosid bulunur. Kremin içeriğinde bulunan trebenosid, basur ağrısını geçirirken, lidokain ile meydana gelen kaşıntı ve ağrıyı da hafifletmektedir.

2011 yılında Recordatli markalı ilaç firması tarafından ruhsatlandırılan Procto-Glyvenol benzerlerine göre daha fazla etkilidir. Procto-glyvenol krem topikal olarak kullanılmakta olan antihemoroidaller adındaki hemroidlerin tedavisi için kullanılan ilaç gurubuna dahildir. Procto-Glyvenol kremin içeriğindeki etken madde tribenosid küçük kan damalarında meydana gelen iltihaplanmayı da önlemektedir. Ama kremin içeriğinde bulunan yardımcı maddelerden birine ya da her ikisine de alerjiniz bulunuyorsa bu ürünü kullanmamanızda fayda vardır

Procto glyvenol krem aile hekimi yazabilir mi?

Procto glyvenol krem aile hekimi yazabilir mi? sorusunun cevabı evet. Aile hekimi raporu olan hastaya procto glyvenol krem reçete edebilmektedir. Doktorunuz procto glyvenol krem reçeteli olarak yazdığında sgk ödemesi yapmaktadır.

Mictonorm aile hekimi yazabilir mi

Pantpas aile hekimi yazabilir mi

Noskar jel aile hekimi yazabilir mi

gibi içeriklerimize de ilgili bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.