E Nabız Bilgi

Aile hekimi pregabalin yazabilir mi

18.11.2022
Aile hekimi pregabalin yazabilir mi

Aile hekimi pregabalin yazabilir mi içeriğimizde sizlere pregabalin aile hekimi yazar mi ve pregabalin reçeteli mi gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Pregabalin; Lyrica markası altında üretilen nöroptik ağrı, epilepsi, huzursuz bacak sendromu opioid yoksunluğu, yaygın anksiyete bozukluğu olan hastalarda etkili olmaktadır. Anksiyolotik ve analjesik etkiye sahip olan bu ilaç basit bir ağrı kesici ilacı değildir. Ayrıca epilepsiye parsiyel nöbetleri önlemek içinde kullanılmaktadır.

Ameliyat öncesi kullanıldığı zaman ağrıyı hafifletici etkiye sahiptir. Ancak sedasyon ve görme bozukluğu gibi yan etkilere sahip olduğundan dolayı bu ilacı doktor tavsiye etmedikçe kullanmamanız gerekir. Pregabalin mevcut tedavisinde kullanılan ilaçların yetersiz olması durumunda yardımcı ilaç olarak kullanılır. Tek başına kullanıldığı zaman diğer nöbet ilaçlarına nazaran daha az etkilidir. Nöropati ağrıların tedaisi için Pregabalin kullanan hastaların çoğu ağrıların orta derecede azaldığı ifade ediyor. Yapılan klinik çalışmalarda ise daha yüksek dozda kullanılan Pregabalin ağrıların daha fazla azaltmaya ektili olduğu sonucuna varılmıştır.

Aile hekimi pregabalin yazabilir mi?

Aile hekimi pregabalin yazabilir mi? sorusunun cevabı hayır. Uzman görüşü gerektiğinden dolayı aile hekimi pregabalin reçete yazamamaktadır. Doktorunuz pregabalin reçeteli olarak yazdığında sgk ödemesi yapmaktadır.

Aile hekimi tansiyon ilacı yazabilir mi

Pulmicort aile hekimi yazabilir mi

Piyeloseptyl aile hekimi yazabilir mi

gibi içeriklerimize de ilgili bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.