E Nabız Bilgi

Clexane aile hekimi yazabilir mi

18.11.2022
Clexane aile hekimi yazabilir mi

Clexane aile hekimi yazabilir mi içeriğimizde sizlere aile hekimi clexane yazar mi ve clexane reçeteli mi gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Clexane, enjektör steril bir ilaçtır. Pıhtılaşma önleyici madde enoksaparin sodyum içermektedir. Kullanıma hazır enjektör çözeltidir ve renksiz ya da açık bir sarı görünebilir. Clexane, yetişkinlerde kullanılmaktadır. İntramüsküler yolla uygulanmaktadır.

Clexane kullanım alanları:

  • Orta ya da yüksek rikli genel cerrahi geçiren hastalarda venlerde pıhtı oluşumu Clexane ile önlenir, Solunum yetmezliği ile ciddi akut kalp yetmezliği bulunan hastalarda venlerde pıhtı oluşumunun engellenmesinde de kullanılır.
  • Hemodiyaliz sırasında kan damarlarında pıhtılaşmanın sebep olabileceği tıkanmaların önüne geçmek için kullanılır. Clexanenin hemodiyalizde uygulaması diyaliz devresinde arteriyel koluna yapılır.
  • Akciğer damarlarını etkileyen embolinin tedavisinde etkilidir.
  • Akut tür koroner sendrom tedavisinde kullanılır.

Clexane aile hekimi yazabilir mi?

Clexane aile hekimi yazabilir mi? sorusunun cevabı hayır. Uzman görüşü gerektiğinden dolayı aile hekimi clexane reçete yazamamaktadır. Doktorunuz clexane reçeteli olarak yazdığında sgk ödemesi yapmaktadır.

Pantpas aile hekimi yazabilir mi

Aile hekimi pregabalin yazabilir mi

Cleocin t aile hekimi yazabilir mi

gibi içeriklerimize de ilgili bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.