E Nabız Bilgi

Restasis aile hekimi yazabilir mi

14.11.2022
Restasis aile hekimi yazabilir mi

Restasis aile hekimi yazabilir mi içeriğimizde sizlere restasis aile hekimi yazabilir mi ve restasis reçeteli mi gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız.

Restasis ilacı tek kullanımlık flakon şeklindeki ambalajları ile büyük kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Her bir kutusunda 30 adet flakon bulunmaktadır. Göz damlası olan bu ilacın etken maddesi siklosporin maddesidir. Normal reçete ile satılmaktadır. Emülsiyon şeklinde paketlenene bu ilacı gözde mikroorganizmalardan kaynaklı bir enfeksiyonu olan hastaların kullanmaması önerilmektedir. Ayrıca 16 yaşından küçük kişilerin kullanımına da uygun değildir.

Lens kullanan kişilerde gözlerinden kontak lensi çıkardıklarında bu ilacı kullanabileceklerdir. Kullanım sonrasında 15 dakika geçmesi ile lensler tekrar göze takılabilecektir. Restasis ne işe yarar? Restasis ilacı göz kuruluğu ve iltihap gibi durumların bir getirisi olan gözyaşı üretimi azalması gibi durumların tedavisinde kullanılmaktadır. Kullanım amacı gözyaşı üretimini arttırmaktır.

Restasis aile hekimi yazabilir mi?

Restasis aile hekimi yazabilir mi? sorusunun cevabı hayır. Uzman görüşü gerektiğinden dolayı aile hekimi restasis reçete yazamamaktadır. Doktorunuz restasis reçeteli olarak yazdığında sgk ödemesi yapmaktadır.

Zestat aile hekimi yazabilir mi

Terbisil aile hekimi yazabilir mi

Ritalin aile hekimi yazabilir mi

gibi içeriklerimize de ilgili bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.