E Nabız Bilgi

Asiviral tablet reçetesiz alınır mı

02.02.2023
Asiviral tablet reçetesiz alınır mı

Asiviral tablet reçetesiz alınır mı yazımızda sizlerle asiviral tablet reçetesiz satılır mı ve asiviral tablet reçeteli mi gibi bu konuda sıkça sorulan sorular hakkında bilgiler paylaşacağız. Asiviral tablet ilacı yapısında etken madde olarak Acyclovir içerir. Bu etken maddenin dışında başka yardımcı maddeler de içerebilir, ancak bu maddeler marka ve üreticilere göre değişebilmektedir. Asiviral, DNA sentezini engelleyen Herpes Simplex Virüsü (HSV) ve Varicella Zoster Virüsü’nün (VZV) sebep olduğu enfeksiyonların tedavisi için kullanılan antiviral bir ilaçtır.

Asiviral uçuğu kaç günde geçirir

Herpes simpleks virüsü (HSV) yanma, kaşıntı, ağrı ve uçuk oluşumu şeklindeki cilt lezyonlarına sebep olur. HSV daha çok dudak herpesi olarak bilinen labial herpesine neden olur. Herpes simpleks virüs, vücuda girdikten sonra vücutta ömür boyu kalabilir ve zamanla sürekli tekrarlayan enfeksiyonlara neden olabilir. Tedavi edilmesi gerekmektedir. Asiviral tabletin kullanılmaya başlanmasından itibaren enfeksiyon belirtilerinin ortadan kalkması birkaç gün sürebilmektedir. Ancak uçuğun tam iyileşmesi hastalığın şiddetine, kişinin sağlık durumu ve ilaca olan duyarlılığına göre değişmektedir.

Asiviral tablet reçetesiz alınır mı

Asiviral bir antiviral ilaçtır ve doktor kontrolünde alınması gerekir bu sebeple Asiviral Tablet Reçetesiz Alınır mı, sorusuna asiviral reçetesiz alınmaz cevabını vermek doğru olacaktır. İlacın doktor kontrolü olmadan kullanılması kişinin ilaca olan duyarlılığına göre ciddi yan etkilere sebep olabilir. İlacın en yaygın olumsuz yan etkileri arasında baş ağrısı, halsizlik, iştahsızlık, baş dönmesi, kilo kaybı ve uyku problemleri görülebilmektedir. Bu yan etkilerin çoğu tedavinin ilerleyen süreçlerinde geçse de devam eden yan etkiler olursa doktor ile iletişim kurulmalıdır.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Campral 333 mg reçetesiz alınır mı

Ağrı kesici reçetesiz alınır mı

Azitro hap reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.