E Nabız Bilgi

Kreval öksürük şurubu reçetesiz alınır mı

17.12.2022
Kreval öksürük şurubu reçetesiz alınır mı

Kreval öksürük şurubu reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere kreval öksürük şurubu reçetesiz satılır mı ve kreval öksürük şurubu reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Kreval öksürük şurubu, her bir ölçeğinde 7,5 mg butamirat sitrat içeren bir çeşit öksürük şurubudur.

Kreval öksürük şurubu “öksürük baskılayıcı ilaçlar” adı verilen ilaç grubunun önerisidir. Kreval öksürük şurubu çeşitli sebeplerden kaynaklanan öksürüğün baskılanmasında ve tedavi edilmesinde kullanılır. Eğer içerisindeki butamirat veya diğer herhangi bir maddeye karşı aşırı duyarlılığınız yani alerjiniz varsa bu ürünü kullanmayınız. Kreval öksürük şurubu ağız yoluyla alınır ve ilacın dozunu ayarlamak için içerisinden çıkan ölçek kullanılır. Ölçek her seferinde yıkanıp kurulanmalıdır.

Kreval öksürük şurubu reçetesiz alınır mı

Kreval öksürük şurubu reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerde kreval öksürük şurubu ilacı reçeteli olarak satın alınabilmektedir. Uzman hekimler tarafından kreval öksürük şurubu uygun görüldüğünde reçete edilebilmektedir. Kreval öksürük şurubu ilacı reçeteli olarak alındığından SGK tarafından ödemesi karşılanmaktadır.

Her ilaçta olduğu gibi kreval öksürük şurubu da doktor onayı ve reçetesi olmadan kullanılmamalıdır. Aksi takdirde istenmeyen bulgular meydana gelebilir. Olası yan etkilerin gözlemlenmesi durumunda size en yakın acil servisine ulaşmanız gerekmektedir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Osmolak şurup reçetesiz alınır mı

Prozac reçetesiz alınır mı

Onceair 4 mg reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.