E Nabız Bilgi

Valium reçetesiz alınır mı

17.12.2022
Valium reçetesiz alınır mı

Valium reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere valium reçetesiz satılır mı ve valium reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Valium, alkol yoksunluğu ve nöbetleri, anksiyete gibi sorunların tedavisinde kullanılır. Bir diğer kullanım alanı ise tıbbi işlemlerden önce kas spazmlarının kontrolünü sağlamak içindir.

Valium, beyni ve sinirleri sakinleştirir ve benzodiazepinler olarak sınıflandırılan ilaç grubunun üyesidir. Valium, aşırı kullanım ve ölüme yol açabilecek derecede kullanım ve bağımlılık riski taşımaktadır. Bu ilacın alkol veya bazı diğer ilaçlar ile birlikte kullanımı çok ciddi sorunlara yol açabilir. Bu riski azaltmak için mutlaka doktorunuzun söylemiş olduğu talimatlara uymanız gerekmektedir.

Valium reçetesiz alınır mı

Valium reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerde valium ilacı reçeteli olarak satın alınabilmektedir. Uzman hekimler tarafından valium uygun görüldüğünde reçete edilebilmektedir. Valium 5mg ilacı reçeteli olarak alındığından SGK tarafından ödemesi karşılanmaktadır.

Nefes alma hızında yavaşlama, ani baş dönmesi, uyuşukluk, uyanma güçlüğü gibi durumlarda size en yakın acil kuruluşuna başvurmanız gerekmektedir. Ayrıca ilacı aniden durdurmak ciddi sorunlara yol açabilir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Vasoserc reçetesiz alınır mı

Kreval öksürük şurubu reçetesiz alınır mı

Osmolak şurup reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.