E Nabız Bilgi

üropan şurup reçetesiz alınır mı

17.12.2022
üropan şurup reçetesiz alınır mı

üropan şurup reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere üropan şurup reçetesiz satılır mı ve üropan şurup reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Üropan, oksibutinin hidroklorür içeren ve mavi renge sahip tabletlerdir. Antispazmotik ve antikolinerjik olarak isimlendirilen iki ilaç grubunda yer alır.

Üropan, renkli cam şişelerde satışa sunulmuştur ve her bir şişe 100 adet üropan tablet içerir. üropan, mesane kaslarını gevşetmesi sayesinde çeşitli ve ani kas kasılmalarını durdurarak hastanın rahatlamasını sağlar ve idrar çıkışının kontrollü olmasına yardım eder. Sık idrara çıkma sorununu çözerken aynı zamanda idrar sıkışması ve idrar sızmasını da önler. Üropan sıkışmadan kaynaklı idrar kaçırma sorununu çözer.

üropan şurup reçetesiz alınır mı

Üropan şurup reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerde üropan şurup ilacı reçeteli olarak satın alınabilmektedir. Uzman hekimler tarafından üropan şurup uygun görüldüğünde reçete edilebilmektedir. Üropan şurup ve üropan tablet ilacı reçeteli olarak alındığından SGK tarafından ödemesi karşılanmaktadır.

İdrar yaparken yanma sorununun önüne geçer ve diğer çeşitli idrar sorunlarının önlenmesinde görev üstlenir. Üropan normal reçeteli satılan türde bir ilaçtır. Her ambalajda 100 adet tablet bulunur.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Valium reçetesiz alınır mı

Vasoserc reçetesiz alınır mı

Kreval öksürük şurubu reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.