E Nabız Bilgi

Zestat kaç saat uyutur

03.01.2023
Zestat kaç saat uyutur

Zestat kaç saat uyutur içeriğimizde sizlere zestat 15 miligram uyku yapar mı ve zestat hemen uyutur mu gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Majör depresyon tedavisinde kullanılan ağız yolu ile alınan tablet olarak karşımıza çıkmaktadır. İnsan vücudunun ani ataklar ile sarsan çöküntüler ile doktor tarafından zestat tablet kullanılmaktadır.

Günlük olarak kullanılan ilaç başlangıç olarak 15 miligram veya 30 miligram arasında 1-2 hafta düzenli kullanılmalıdır. Tedaviden yanıt alınamadığı zaman doz miktarı artırılarak devam edilmelidir. Yetişkinler için önerilen bu durum ağız yoluyla bir tablet alınarak susuz içilmelidir. Bu tür ilaçlarda kullanılacak olan tabletin dağılıp kırılmamasına özen gösterilmelidir. Ağır karaciğer ve böbrek yetmezliği olan hastalarda zestat böbrek üzerinde renal yetmezlik ile doz miktarı azaltılarak doktor kontrolü altında kullanılmalıdır. Karaciğerde ise mirtazapin reaksiyonu hastalarda azalacağı için doktorun önerdiği şekilde günde tek seferlik dozlar halinde kullanılmalıdır. Özellikle de zestat içerisinde bulunan yabancı etken maddelere karşı hassasiyet ve duyarlılığı olan hastaların ilacın kullanma kılavuzuna dikkat ederek almaları önerilmektedir. Antidepresan grubuna giren ilaçların ciddi yan etkileri olduğu için her seferinde daha dikkatli ve özen gösterilmelidir.

Zestat kaç saat uyutur?

Bu tür ilaçların sakinleştirici ve gevşetici özelliğinden dolayı uyku yaptığı gözlemlenmiştir. Genellikle 6 veya 7 saat arasında uyuttuğu bilinmektedir. Ani ataklar geçiren hastaların ağız yoluyla tableti emdikten sonra sakinleşip rahatladığı ardından uykuya geçtiği görülmektedir. Zestat çocuklar ve 18 yaş altı için kullanılmasından kaçınılmalıdır. Yaşlı hastalarda ise doz miktarına göre tedavinin ilerlemesi için düzenli kullanılmalıdır.

Gebelik ve emzirme döneminde kullanılmasında doktorun önerdiği şekilde alınmalıdır. Araç ve makine kullanacak olan hastalarda uyku sersemlik ve baş dönmesi yapacağı için kullanımı ara verilmelidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.