E Nabız Bilgi

Sekrol reçetesiz alınır mı

18.12.2022
Sekrol reçetesiz alınır mı

Sekrol reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere sekrol reçetesiz satılır mı ve sekrol reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Sekrol balgam sökücü pediatrik şuruplar arasında yer almaktadır. İçeriğinde ise 30 mg sekrol bulunur.

Sekrol şurup üst solunum yolları hastalıkları ile kronik ya da akut öksürük tedavisinde endikedir. Sekrol şurup, mukoz viskozitesinin artış gösterdiği salgısının azaldığı ya da mukolislkiyer klirensin bozulduğu kronik hastalıklar ya da üst solunum yolları hastalıkları semptomlarının tedavisinde etkili bir ilaçtır. Sekrol balgamın koyu ve yapışkan olmasıyla birlikte meydana gelen ve sürekli devam eden solunum yolu hastalıkların tedavisinde balgam söktürücü ilaç olarak kullanılır. Sekrol şurup balgam salgısının sulandırılarak balgamın kolaylıkla sökülmesini sağlayarak solunum yollarını rahatlatır. Solunum yolları hastalığına bağlı öksürük tedavisinde de etkili olduğundan dolayı doktorlar balgam sökücü olarak ilk seçenekleri arasında yer almaktadır.

Sekrol reçetesiz alınır mı

Sekrol reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerde sekrol ilacı reçeteli olarak satın alınabilmektedir. Uzman hekimler tarafından sekrol uygun görüldüğünde reçete edilebilmektedir. Sekrol şurup, sekrol tablet ve sekrol pediatrik şurup ilaç reçeteli olarak alındığından SGK tarafından ödemesi yapılmaktadır.

En iyi balgam sökücü şuruplar arasında yer almakta olup kullanıcılar tarafından da olumlu dönüşler alınmıştır. Ancak ilacı doktorun tavsiyesi ile alınmasını öneririz.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Uçuk kremi reçetesiz alınır mı

üropan şurup reçetesiz alınır mı

Valium reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.