E Nabız Bilgi

Apireks cold flu reçetesiz alınır mı

26.01.2023
Apireks cold flu reçetesiz alınır mı

Apireks cold flu reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere apireks cold flu reçetesiz satılır mı ve apireks cold flu reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Apireks, grip (soğuk algınlığı) ve nezle (örneğin, burun kaşıntısı, burun akıntısı, gözlerde kaşıntı, boğaz ağrısı gibi) semptomlarının tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Apireks cold flu, klorfeniramin ve fenilefrin gibi antihistaminleri ve dekstrometorfan gibi bir semptomatik analjezik aktif maddeler içerir. Apireks cold flu, ağrı, ateş, burun tıkanıklığı, burun akıntısı, göz kaşıntısı, boğaz ağrısı, öksürük, burun tahrişi gibi semptomların tedavisinde kullanılır.

Apireks cold flu çocuklar için mi

Apireks, çocuklar için uygun değildir. Çocuklar için grip ve nezle semptomlarının tedavisinde kullanılması için özel olarak formüle edilmiş uygun ilaçlar mevcuttur. Apireks cold flu ve benzeri ilaçların çocuklarda kullanılması genellikle önerilmez ve çocuklar için daha az invaziv tedavi seçenekleri önerilir. Eğer çocuğunuzda grip veya nezle belirtileri var ise, lütfen doktorunuzla veya bir pediatristle konuşun.

Apireks antibiyotik mi

Antihistamin ilaç grubunda olan apirex antibiyotik mi konusuna geldiğimizdeyse, apireks antibiyotik bir ilaç değildir. Antihistaminler, alerjik reaksiyonlar veya alerjik hastalıkların semptomlarını azaltmak için kullanılırken, semptomatik analjezikler ise ağrı ve ateş gibi semptomları azaltmak için kullanılır. Apireks, grip ve nezle semptomlarının tedavisinde kullanılır, fakat grip ve nezlenin nedeni olan virüslerin üzerine etkili değildir.

Apireks cold flu reçetesiz alınır mı

Tablet şeklinde satışı mevcut olan ilaç için yani apirex cold flu reçetesiz alınır mı sorusu oldukça merak edilmektedir. Apirex cold flu reçeteli ve reçetesiz olarak eczanelerden satın alınabilir. Apireks cold flu güncel satış fiyatı 66.59 TL’dir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Apikobal reçetesiz alınır mı

Abilify 5 mg reçetesiz alınır mı

Antabus 500 mg reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.