E Nabız Bilgi

Aseket reçetesiz alınır mı

23.01.2023
Aseket reçetesiz alınır mı

Aseket reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere aseket reçetesiz satılır mı ve aseket reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Aseket, bir non-steroid anti-inflamatuar ilaç (NSAID) türüdür. Bu ilaç, ağrı, iltihapla birlikte olan şişliği ve sıcaklığı azaltmak için kullanılır. Ayrıca, adet dönemi sırasında oluşan ağrıların tedavisinde de kullanılabilir. Aseket hap aynı zamanda kas gevşetici özelliği sebebiyle eklem ağrılarında ve kas ağrılarında etkili bir ilaçtır. Travma ardından meydana gelen ağrıların tedavisinde de kullanımaktadır.

Aseket antibiyotik mi

Antibiyotikler, bakteriyel enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılan ilaçlardır. NSAID’ler ise, ağrı ve iltihapla birlikte ortaya çıkan şişliği azaltmak için kullanılır. İltihap, bakteriyel, viral veya mantar enfeksiyonları gibi farklı nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabilir. Bu nedenle Aseket ilacı bir antibiyotik ilaç değildir.

Aseket baş ağrısı için kullanılır mi

Baş ağrılarının birçok farklı nedeni olabilir, ancak Aseket sadece belirli türleri için kullanılır. Örneğin, tansiyon kaynaklı baş ağrılarının tedavisinde kullanılabilir. Ancak, aseket, sinüzit, menenjit gibi baş ağrıları için kullanılmaz. Ayrıca, migren gibi nörolojik bir hastalık olan baş ağrıları için önerilmez. Eğer baş ağrınız varsa, doktorunuzla konuşun ve onun hangi tedaviyi önerdiğini öğrenin.

Aseket reçetesiz alınır mı

Hafif düzey ağrı kesici ilaçları arasında tercih edilen bu ilaç için, aseket reçetesiz alınır mı hakkında soruya net cevabı sizlerle paylaşıyoruz. Aseket reçeteli ve reçetesiz olarak eczanelerden satın alınabilecek bir ilaçtır. Aseket ilacının eczanelerdeki güncel satış fiyatı 24.65 TL’dir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Aprol fort reçetesiz alınır mı

Asiklovir krem reçetesiz alınır mı

Astım spreyi reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.