E Nabız Bilgi

Bricanyl şurup neden yasaklandı

10.01.2023
Bricanyl şurup neden yasaklandı

Bricanyl şurup neden yasaklandı içeriğimizde sizlere bricanyl şurup yasaklandı mı ve bricanyl şurup neden kaldırıldı gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Bricanyl şurup, bronşları genişletici bir ilaçtır. Bu ilaç, astım, kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH) ve diğer solunum problemleri olan insanların solunum yolunu genişleterek nefes almalarını kolaylaştırmayı amaçlar. Bricanyl şurup, terbutalin sülfat adı verilen bir ilaç içerir ve nebulizatör veya inhaler şeklinde kullanılabilir.

Bricanyl şurup, doktor tarafından reçete edilmeli ve kullanım şekline dikkat edilerek kullanılması önerilir. Bu ilaç, solunum yolu problemlerine sahip olan bireylerin nefes almalarını kolaylaştırmak için kullanılır, ancak bazı yan etkilere de neden olabilir. Bu nedenle, Bricanyl şurup ve benzeri ilaçları kullanırken doktorunuzun tavsiyelerine ve talimatlarına uymanız önemlidir.

Bricanyl şurup neden yasaklandı

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) veya Türkiye Sağlık Bakanlığı kurumlarının açıklamalarında bricanly şurup neden yasaklandı sorusuna cevap bulduk. Bricanly şurup yasaklanmamıştır. Satışı devam etmektedir.

Bricanly şurup hemen etki eder mi

Bricanyl şurup, solunum yolu problemlerine sahip olan insanların nefes almalarını kolaylaştırmak için kullanılan bir ilaçtır. Bu ilaç, bronşları genişletici bir etkiye sahip olup, solunum yollarını genişleterek nefes almayı kolaylaştırmayı amaçlar.

Bricanyl şurup, nebulizatör veya inhaler şeklinde kullanılabilir. Bu ilaç, nebulizatör yardımıyla solunum yollarına uygulandığında, solunum yolu duvarına nüfuz ederek hemen etki etmeye başlar. Ancak, inhaler şeklinde kullanıldığında, ilaç ağız ve boğaz yoluyla solunum yollarına ulaştıktan sonra etki etmeye başlar.

Bricanyl şurup yan etkileri şunlardır:

  • Titreme
  • Solunum yolu tahrişi
  • Ağız kuruluğu
  • Mide bulantısı ve kusma
  • Baş dönmesi ve uyuşukluk

Kaynak: https://www.ilacbu.com/bricanyl-surup-neden-yasaklandi/

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.