E Nabız Bilgi

Unisom reçetesiz alınır mı

25.12.2022
Unisom reçetesiz alınır mı

Unisom reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere unisom reçetesiz satılır mı ve unisom reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Unisom, 25 mg doksilamin içeren ve uykuya dalmayı kolaylaştıran tablet formunda bir çeşit ilaçtır.

Bulanık görme, ağız kuruluğu gibi çeşitli yan etkileri bulunan unisom gece uykusunda zorluk çekenlere yardımcı olmak için kullanılır. Doktor reçetesi dahilinde kullanılmalıdır ve içinde bulunan maddelerden herhangi birine duyarlılığı olan hastalar kullanmamalıdır. Özellikle hamile ve bebek emziren kadınlar kullanmamalıdır.

Unisom etkili mi?

Unisom tablet alındıktan yaklaşık 15 dakika sonra uykuya dalmanızı sağlar. Uykunun sağlanmasında etkilidir.

Unisom reçetesiz alınır mı

Unisom reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerde unisom ilaç reçeteli olarak satın alınabilmektedir. Unisom doktorunuz tarafından reçete edildiği şekilde alınmalıdır. Unisom ilaç reçeteli olarak satın alındığında devlet ödemesi yapmaktadır.

Her ilaçta olduğu gibi bu ilaçta doktor reçetesi ile kullanılmalıdır. Aşırı kullanımı bağımlılık yapabileceğinden dolayı dikkatli kullanılmalıdır. Ayrıca kesinlikle trafikte kullanılmamalıdır. Uyku getirdiği için trafikte çeşitli kazalara sebebiyet vermesi oldukça yüksek bir ihtimaldir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Uyku ilacı reçetesiz alınır mı

Parkyn reçetesiz alınır mı

Priligy reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.