E Nabız Bilgi

Uyku ilacı reçetesiz alınır mı

25.12.2022
Uyku ilacı reçetesiz alınır mı

Uyku ilacı reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere uyku ilacı reçetesiz satılır mı ve uyku ilacı reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Bazılarımız uyku sorunundan şikayetçiyiz. Uykusuzluk oldukça zor bir durum olmakla beraber çeşitli tedavi yöntemleri ile çözülebilmekte.

Uyku ilaçları ise bunlardan birisidir. Aslına bakarsak uyku ilaçları uyku için tedavi edici değildir. Hatta bazen vücudumuzda gizlenen bazı hastalıkları tetikleyebilir. Uyku ile ilişkili solunum bozuklukları bunlardan birisidir. Uyku ilaçlarını kullanmadan önce mutlaka bir uzmana danışmak gerektiğini unutmayalım. Çeşitli uyku ilaçları bulunmaktadır ve bunlar doktor gözetimi sonrası yazılan reçeteler ile alınabilmektedir. Aksi takdirde her ilaçlarda olduğu gibi uyku ilaçlarının da yanlış ve düzensiz kullanımı bize fayda getirmek yerine zarar getirecektir.

Uyku ilacı reçetesiz alınır mı

Uyku ilacı reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı evet olacaktır. Eczanelerde uyku ilaçlarının birkaçı reçetesiz olarak satın alınabilmektedir. Bunlarında dışında uyku ilaçları yeşil reçeteyle satışı yapılmaktadır. Uyku ilacı doktorunuz tarafından reçete edildiği şekilde alınmalıdır. Uyku ilacı, unisom, atarak, remeron ve eczanelerde satilan uyku ilacı damla reçeteli olarak satın alındığında devlet ödemesi yapmaktadır. Uyku sorunu çekiyorsanız mutlaka size en yakın hastaneye gidip bir uzmandan yardım almanız gerektiğini mutlaka unutmayınız.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Parkyn reçetesiz alınır mı

Priligy reçetesiz alınır mı

2 Aydır lustral kullanıyorum

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.