E Nabız Bilgi

2 Aydır lustral kullanıyorum

24.12.2022
2 Aydır lustral kullanıyorum

2 Aydır lustral kullanıyorum yazımızda sizlere detaylı bilgiler paylaşacağız. Lustral beyaz tabletler halinde 50 miligramlık olarak piyasaya verildi. Anti depresyon hastalıklarının tedavisinde kullanılmaya başlandı. Genellikle ruhsal yoksunluk takıntılı ve saplantılı obsesif bozukluk, duygusal travmatik olaylar sosyal toplumlarda kaygı nedeniyle toplumdan uzaklaşma ve kadınlarda adet dönemi öncesi oluşan duygu bozukluğu huzursuzluk tedavilerinde doktor tarafından reçete edilmektedir. Uyku bozukluğu için kullanılan ilaç grubuna girmez.

Uyku hapı olarak kullanmayınız. İçerisinde bulunan etken maddelere karşı hassasiyet ve duyarlılığı olan hastaların doktor kontrolü altında kullanılması önerilmektedir. Özellikle ağır karaciğer ve böbrek hastalığı olan kişiler kullanırken doktor kontrolünde kullanması gerekir. 2 aydır lustral kullanıyorum diye belirten hastalarda hastalığın giderilmesi açısından önemli olmaktadır. Çünkü uygun dozların düzenli kullanıldığında ruhsal problemlerin düzeldiği görülmektedir.

2 Aydır lustral kullanıyorum

Adet dönemi öncesinde sinirli, gergin ve stresli olan hastaların 2 aydır lustral kullanılması ile birlikte bu şikayetlerin azaldığı görülmektedir. Bazı dezavantajları arasında cinsel işlev bozukluğuna sebebiyet oluşturmaktadır. İlk zamanlarda görülen hiperaktivite ile ilacın dozunun artırılmaması gereklidir. Tedavinin kişinin kendi kararıyla sonlandırılmaması gereklidir. Çünkü yoksunluk reaksiyonları oluşturmaktadır. Yiyecek ve içecek ile birlikte kullanılırken alkol kullanılmaması önemli olmaktadır. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde bebeğe zarar vereceği için kullanılmasından kaçınılmalıdır.

Araç ve makine kullanacak olan hastalar için sersemlik, halsizlik ve uyku hali oluşturacağı için uzak durulmalıdır. Lustral gibi ağır ilaçların bebeklerin ve çocukların göremeyeceği yerlerde muhafaza edilmesi dikkatle gereklidir. Doktorun önerdiği dozların gün içerisinde saati saatine içilmesi önemli olmaktadır.

Bunlarada bakabilirsiniz:

10 yıldır antidepresan kullanıyorum

10 Yıldır lustral kullanıyorum

10 yıldır cipralex kullanıyorum

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.