E Nabız Bilgi

ignis reçetesiz alınır mı

21.12.2022
ignis reçetesiz alınır mı

ignis reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere ignis reçetesiz satılır mı ve ignis reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. İgnis antipsikotikleri olarak adlandırılan ilaç gurubunun bir üyesidir. Çoğunlukla panik atak ve şizofreni tedavisinde kullanılır.

Bunun yanı sıra depresyon ve bipolar bozuklukların tedavisinde endikedir. İgnis ergenlerde ve yetişkinlerde gerçekte olmayan varlıkları varmış gibi görmek, onları duymak, onları hissetmek, ve onlarla konuşmak gibi durumlar yaşayan ve şüphecilik, yanlış düşünceler yersiz davranışlar tutarsız konuşmalar durgunluk yoksunluk ve duygudurum bozukluklarının tedavisinde etkili bir antipsikotik ilaçtır. Bu tarz hastalar genel olarak hayattan soğumuş bıkkın ve kendilerini bitkin hissederler. Hatta bu hastaların bir kısmı intiharı bile düşünebilirler. Aynı zamanda hastalarda ruhsal çökkünlük endişeli kendilerini gergin hissetmeleri ve her aman kendilerini suçlu hissetmeleri gibi semptomlar oluşur.

ignis reçetesiz alınır mı

ignis reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerde ignis ilacı reçeteli olarak satın alınabilmektedir. ignis doktorunuz tarafından reçete edildiği şekilde alınmalıdır. ignis reçeteli olarak satın alındığında devlet ödemesi yapmaktadır.

İgnis de depresyon ve diğer psikolojik hastalıkların hasta üzerinde yarattığı olumsuz etkileri yok ederek hastanın günlük yaşantısını daha sakin huzurlu ve kendisini daha mutlu hissederek geçirmesi sağlar. İgnis Antipsikotik ilaç gurubunda yer aldığında dolayı psikiyatri uzmanın kontrolünde ve takibinde kullanılmalıdır.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Hitrizin reçetesiz alınır mı

Xolair reçetesiz alınır mı

Xyzal reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.