E Nabız Bilgi

Androcur reçetesiz alınır mı

01.02.2023
Androcur reçetesiz alınır mı

Androcur reçetesiz alınır mı adlı yazımızda sizlere sıkça sorulan androcur reçetesiz satılır mı ve androcur reçeteli mi gibi sorular hakkında bilgilendirmeler yapacağız. Temel içeriği siproteron olan ilaç androcur hakkında bazı temel bilgilere bu başlığımız altında ulaşacaksınız. Androcur 50 mg, erkeklerde üretilen cinsiyet hormonlarının kontrolü için kullanılır bir ilaçtır. Erkeklik hormonları aynı zamanda kadınlarda da bulunabilir ama bu miktar çok az seviyededir. Bu ilaç erkeklik hormonunun etkisini bloke ederek bazı dürtüleri durduran bir ilaçtır. Ayrıca prostat kanseri tedavilerinde de androcur kullanılmaktadır.

Androcur ne için kullanılır

Bu ilaç hem kadınlarda hem de erkeklerde kullanılabilir ancak kullanım amaçları her iki cinsiyet içinde farklılık gösterir. Androcur kadınlarda kullanılırsa, ciddi kıllanma ve ciddi saç dökülmesi durumunda tedavi olarak sunulabilir. Aynı zamanda ciddi derece oluşabilecek cilt deformasyonlarında da kullanılır. Androcur erkeklerde kullanıldığında ise tamamıyla fiziksel dürtüleri azaltmak için kullanılmaktadır.

Androcur reçetesiz alınır mı

Saç ekimi sektöründe de kullanımı yaygın olan bir ilaç androcur bu alanda genellikle kadınlarda kullanılmaktadır. Bununla birlikte androcur reçetesiz alınır mı gibi birçok sorular görülebilmektedir. Androcur reçeteli bir ilaçtır ve kesinlikle reçetesiz olarak satılamaz. Bu ilacın yanlış kullanımda çok ağır yan etkileri olabilir.

Androcur yan etkileri nelerdir

Bazı ilaçlar gibi elbette androcu yan etkileri de görülebilir. İleri derecede ciddi sorunlara sebep olabilecek rahatsızlıklar arsında şunlar gösterilir:

  • Alerjik hassasiyet
  • Ciltte döküntü
  • Mide kanaması

Bu başlıkları hepsi çok ciddi yan etkiler olarak sınıflandırılır. Bu yüzden doktor kontrolü olmaksızın bu ilacın kullanımına başlanmamalıdır.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Anafranil 25 mg reçetesiz alınır mı

Avil şurup reçetesiz alınır mı

Acetudil forte reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.