E Nabız Bilgi

Actavis şurup reçetesiz alınır mı

11.02.2023
Actavis şurup reçetesiz alınır mı

Actavis şurup reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere actavis şurup reçetesiz satılır mı ve actavis şurup reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Actavis şurup, bir opioid analjezik ilaçtır ve ağrı, nefes darlığı ve diğer semptomların giderilmesine yardımcı olmak amacıyla kullanılır. Ayrıca tüberküloz, menenjit ve diğer ağrılı hastalıklarda da kullanılabilir.

Kullanım amacı ve dozu, doktorunuz tarafından belirlenmelidir. Actavis şurup, yan etkileri ve bağımlılık potansiyeli nedeniyle sınırlı bir şekilde ve doktor reçete ile kullanılmalıdır. İçeriğinde kodein bulunduran bu ilaç hakkında biraz daha detay paylaşalım.

Actavis şurup reçetesiz alınır mı

İçeriğinde kodein bulunan actavis şurup, Türkiye sağlık piyasasında satışı mevcut olan bir ilaç ürünü değildir. Bu yüzden actavis şurup emsallerinde ilaçların satışı mevcuttur. Ancak actavis şurup reçetesiz alınır mı gibi sorulara cevap verecek olursak, etken maddesi kodein olan bağımlılık etkisi yaratabilecek ilaçlar reçetesiz satın alınamamaktadır.

  • Baş ağrısı
  • Bulantı
  • Kusma
  • İshale neden olabilecek mide rahatsızlığı
  • Uyku bozuklukları

Eğer bunlardan birini veya başka bir yan etkiyi görürseniz, doktorunuzla veya eczacınızla konuşun. Ayrıca, lütfen ilacı kullanmaya devam etmeden önce mutlaka doktorunuzun size önerdiği talimatlara uyun.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Azelderm krem reçetesiz alınır mı

Abizol 5 mg reçetesiz alınır mı

Ateş düşürücü şurup reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.