E Nabız Bilgi

Abizol 5 mg reçetesiz alınır mı

29.01.2023
Abizol 5 mg reçetesiz alınır mı

Abizol 5 mg reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere abizol 5 mg reçetesiz satılır mı ve abizol 5 mg reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Etken madde olarak aripiprazol kullanılan ilaç Abizol 5 mg, bir antipsikotik ilaçtır. Bu ilaç, şizofreni ve bipolarda duygusal aşırılıkların tedavisinde kullanılır. Aripiprazol, dopamin ve serotonin sistemlerini modifiye ederek beyin işlevlerini düzenler. Bu ilaç aynı zamanda depresyon, anksiyete ve obsesif-kompulsif bozukluk gibi diğer mental bozuklukların tedavisinde de kullanılabilir.

Abizol çocuklarda kullanılıyor mu

Bu ilaç hakkında yani abizol çocuklarda kullanılır mı ile ilgili soruya cevap olarak, özellikle ergenlerde kullanılıyor diyebiliriz. Ergenlerde şizofreni ve bipolarda duygusal aşırılıkların tedavisinde abizol kullanılır. Abizol 5 mg, dopamin ve serotonin sistemlerini düzenleyerek beyin işlevlerini düzenler. Ergenlerde kullanımı sırasında, özellikle büyüme ve gelişme ile ilgili yan etkileri göz önünde bulundurmak önemlidir. Bu nedenle, ergenlerde kullanımı sırasında, doktorunuzun tavsiyelerine ve tavsiyelerine uymak önemlidir.

Abizol sakinleştirir mi

Abizol, genellikle sinirlenmemeye ve sakinleşmeye yararlı olan bir ilaçtır. Ancak bazı insanlar bu ilacı kullanırken bazı yan etkiler yaşayabilirler. Bu yan etkiler arasında baş ağrısı, uyku bozuklukları, agresif davranışlar, anksiyete, depresyon ve sinirlilik gibi davranış değişiklikleri yer alabilir. Eğer abizol 5 mg kullandıktan sonra sinirli veya agresif hissettiyseniz veya bu yan etkiler arasında başka bir şey yaşıyorsanız, lütfen doktorunuz ile konuşun. Doktorunuz ilacın dozunu azaltmayı veya başka bir tedavi seçeneği sunmayı düşünebilir.

Abizol 5 mg reçetesiz alınır mı

Ruhsal ve fiziksel aktiflik durumunda kullanılan bu ilaç yani abizol reçetesiz alınır mı hakkında araştırmalarımız gösteriyor ki, abizol reçeteli bir ilaçtır. Abizol 5 mg 28 tablet güncel satış fiyatı 178.40 TL’dir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Akela jel reçetesiz alınır mı

Azeltin 500 reçetesiz alınır mı

Andorex boğaz spreyi reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.