E Nabız Bilgi

Andorex boğaz spreyi reçetesiz alınır mı

29.01.2023
Andorex boğaz spreyi reçetesiz alınır mı

Andorex boğaz spreyi reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere andorex boğaz spreyi reçetesiz satılır mı ve andorex boğaz spreyi reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. İçeriğinde benzidamin hidroklorür bulunan andorex boğaz spreyi hakkında bu içeriğimizde bazı bilgiler aktarıyoruz. Androhex boğaz spreyi, boğaz enflamasyonlarının ve boğaz ağrılarının giderilmesi için kullanılan bir ilaçtır. Bu sprey, boğazda görülen ağrı ve enflamasyonu azaltmak için lokal bir anestetik olarak (benzokain) ve anti-inflamatuvar bir madde (hekzokain) içerir. Bu sprey, ağrı, yanma veya boğazda ağrı hissi olan kişiler tarafından kullanılabilir.

Andorex boğaz sprey yan etkileri

Androhex boğaz spreyi genellikle güvenli bir ilaç olarak kabul edilir, ancak bazı andorex boğaz spreyi yan etkileri olabilir. En yaygın yan etkiler şunlar olabilir:

  • Boğazda yanma veya ağrı
  • Boğazda kaşıntı
  • Boğazda yabancı bir cisim hissi

Daha nadir olarak, aşağıdaki yan etkiler de görülebilir:

  • Allerjik reaksiyonlar (şişme, kaşıntı, döküntü)
  • Boğazda şişme
  • Halsizlik

Eğer yan etkileri şiddetli veya sürekli ise, lütfen doktorunuzla veya eczacınızla iletişime geçin. Ayrıca, ilacı kullanmaya devam ettiğinizde yan etkilerin devam etmesi durumunda doktorunuzla konuşun.

Andorex boğaz spreyi reçetesiz alınır mı

Eczanalerdeki etiket ismiyle yani ANDOREX 30 ml Sprey isimli ilaç hakkında merak edilen andorex boğaz spreyi reçetesiz alınır mı sorusu hakkında cevabı açıklıyoruz. Andorex boğaz spreyi reçeteli satılan bir ilaçtır. Spreyin eczane satış fiyatı 81.94 TL’dir. İlacın 6 yaş altındaki çocuklar hakkında kullanımı için yeterli klinik çalışmalar mevcut olmadığından dolayı bu durumdan kaçınılmalıdır.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Axivol plus reçetesiz alınır mı

Adet söktürücü reçetesiz alınır mı

Ativan reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.