E Nabız Bilgi

Axivol plus reçetesiz alınır mı

29.01.2023
Axivol plus reçetesiz alınır mı

Axivol plus reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere axivol plus reçetesiz satılır mı ve axivol plus reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Axivol plus, bir türevi olan metafilinin bir alkaloididir. Bu nedenle, genellikle solunum yolları enfeksiyonlarının semptomlarının giderilmesine yardımcı olmak için kullanılır. Genellikle, öksürük, burun tıkanıklığı, gözyaşı ve burun akıntısı gibi semptomların tedavisinde kullanılır. Ayrıca, alerjik rinit (burun tahrişi) veya sinüzit (sinüs enflamasyonu) gibi durumların tedavisinde de kullanılabilir. Ancak, Axivol plus kullanmadan önce doktorunuz veya eczacınız ile iletişim kurmanız önerilir.

Axivol plus çocuklarda kullanılır mı

Axivol plus ilacı genel olarak yetişkinler ve 12 yaş üstü çocuklar için kullanılır. Ancak çocuklar için kullanımı için doktorunuzun önerisi önemlidir. Çocuklar için kullanımı daha sınırlıdır ve daha az dozda kullanılması gerekir. Ayrıca, axivol plus çocuklar için kullanım öncesinde doktorunuzun önerisi alınması önerilir çünkü çocukların metabolizması yetişkinlerden farklıdır ve daha az dozda kullanmak etkisi açısından önemlidir.

Depresyon tedavisi sürecindeyseniz ve herhangi bir reçeteli ilaç kullanıyorsanız axivol plus kullanmamanız önerilir. Bu ilaç bazı bileşenlerinden ötürü diğer ilaçlarla kontrendike olabilir. Ayrıca şiddetli kalp hastalığı yaşayan bireylerde bu ilacı kullanmamalıdır.

Axivol plus reçetesiz alınır mı

Kontrol şartı olan bir ilaç olarak bilinen ve hakkında axivol plus reçetesiz alınır mı hakkında soruları araştırdık. Axivol plus reçeteli bir ilaçtır ve kullanımı doktor kontrolü altında olmalıdır. Axivol Plus 120/2.5 mg Tablet eczane satış fiyatı 71.07 TL’dir. Hamilelik sürecinde olan anne adayları bu ilacı kullanmadan önce ayrı bir kontrole tabi olmaldıır.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Adet söktürücü reçetesiz alınır mı

Ativan reçetesiz alınır mı

Aripa reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.