E Nabız Bilgi

Balgamlı öksürük şurubu isimleri

03.01.2023
Balgamlı öksürük şurubu isimleri

Balgamlı öksürük şurubu isimleri içeriğimizde sizlere sekrol, bricanyl, bisolnatur, grintuss, thera natur ve aspi natura öksürün şurubu isimleri hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Balgam, çok çeşitli hastalıkların da habercisi olabilen bir vücut sıvısıdır. Özellikle öksürürken ciğerlerden gelen ve atılamadığında kişiyi öksürük krizlerine sokabilen bir salgıdır. Balgamlı öksürük kişiyi rahatsız eden bir sorundur. Balgamın atılması öksürüğü de hafiflettiği için balgam söktürücü etkisi olan ilaç ve balgam söktüren şurup sıklıkla araştırılır. Özellikle üst solunum yolları hastalıklarında balgamlı öksürük şurupları isimleri merak edilir.

Balgam söktürücü şurup balgamı sulandırarak atılmasını kolaylaştırır. Böylelikle öksürük kesici etki de yapar. Öksürük şurupları reçeteli veya reçetesiz olarak temin edilebilmektedir.

Sekrol

Reçeteli satılan balgamlı öksürük şurubu içinde ilk başta gelenlerindendir. Balgam salgısını sulandırır ve balgamı söktürerek öksürüğü azaltır. Renksiz bir şuruptur, yemeklerden sonra doktorun önerdiği dozda alınır.

Bricanyl

Reçeteli balgamlı öksürük şurubu içinde yer alır. Terbütalin sülfat içerir. Solumun yolu hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Balgamlı öksürüklerde balgamın atılarak öksürüğün azalmasında etkilidir.

Bisolnatur

Reçetesiz olarak temin edilebilen balgamlı öksürük şuruplarından biri Bisolnatur’ dur. Tahriş eden öksürüğe karşı rahatlatır. Balgamın öksürürken daha kolay atılabilmesi için kayganlaştırıcı etki de yapar.

Grintuss

Grintus Prdiatrik öksürük şurubu 1 yaş ve üzerinde kullanılabilir. Balgamın atılmasını kolaylaştıran şurup olarak bilinir. Gündüz ve gece öksürüğünde etkili organik bir üründür.

TheraNatur

TheraNatur şurup sinir otu, hatmi çiçeği ve koyunotu kaynaklı polisakkarit ve polifenol içerir. Serbest radikallerle savaşarak mukoza üzerinde koruyucu bir tabaka oluşturur. Şurubun mukozayı nemlendiren etkisi balgamı yumuşatarak kolay atılmasını sağlar.

Aspi Natura

Aspi natura balgamlı öksürüğe iyi gelen şuruplar arasında bir diğeridir. Balgamlı öksürüğe eşlik eden boğaz ağrısını da tedavi ederek hastanın rahatlamasını sağlar. Şurup mukus tabakası ile mukozayı nemlendirir ve bölgeyi yabancı maddelere karşı koruyarak balgamı yumuşatır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.