E Nabız Bilgi

Yasmin doğum kontrol hapı reçetesiz alınır mı

12.12.2022
Yasmin doğum kontrol hapı reçetesiz alınır mı

Yasmin doğum kontrol hapı reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere yasmin doğum kontrol hapı reçetesiz satılır mı 2023 ve yasmin doğum kontrol hapı hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Yasmin doğum kontrol hapı ağızdan alınır. İlacın adetin ilk gününde alınması tavsiye edilir.

İlk hap başka bir günde alınırsa, kadın ilk hapı aldıktan sonra 7 gün boyunca bariyer yöntemi kullanmalıdır. Önerilen Yasmin doğum kontrol hapı dozu, gece aynı saatte alınan günde bir tablettir. Yemekle birlikte veya yemeksiz alabilirsiniz. Kusma veya ishal durumunda mümkün olan en kısa sürede bir tablet daha alınmalıdır. Her iki durumda da 7 gün boyunca bariyer yöntemlerin kullanılması önerilir. Yasmin Doğum Kontrol Hapı, aşağıdaki tıbbi durumlardan bir veya daha fazlasına sahip kadınlarda kullanılmamalıdır:

  • Geçmişte kalp krizi veya inme geçirmiş olmak
  • Geçmişte geçici iskemik atak veya mini felç geçirmiş olmak
  • Geçmişte vücudun herhangi bir bölgesinde kan pıhtısı geçirmiş olmak.

Atardamar ve damarlardaki kan pıhtılarına vasküler tromboembolizm denir. Kan pıhtıları toplardamarlarda ve atardamarlarda oluşabilir, ancak çoğunlukla bacakların derin damarlarında (derin ven trombozu) oluşurlar. Beyin, kalp, akciğerler ve böbrekler gibi diğer alanlarda da kan pıhtıları oluşabilir. Bu pıhtılar kan dolaşımınıza girer ve akciğerlerinize giderse, pulmoner emboli (PE) ve ölüme neden olabilir.

Yasmin doğum kontrol hapı reçetesiz alınır mı 2023

Yasmin doğum kontrol hapı reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Yasmin doğum kontrol hapı eczanelerde reçeteli olarak satışı yapılmaktadır. Yasmin reçeteli olarak alındığında bile SGK tarafından ödemesi karşılanmamaktadır. Aile hekimi yasmin yazma yetkisi bulunmaktadır.

Angeliq, drosetil, drosmax, drosmin, drospera, minaya, ve yazz 24+4 film kaplı tablet gibi ilaçlar Yasmin doğum kontrol hapı muadili ( eşdeğeri ) olarak satışı yapılmaktadır.

Yasmin doğum kontrol hapı reçetesiz eczane fiyatı

YASMİN Film Kaplı Tablet 3 mg/30 mcg 21 tabletlik ambalaj 8699546093953 barkod numarasıyla kayıt edilmiştir. Yasmin doğum kontrol hapı reçetesiz eczane fiyatı 97.06 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.