E Nabız Bilgi

Valtrex reçetesiz alınır mı

12.12.2022
Valtrex reçetesiz alınır mı

Valtrex reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere valtrex reçetesiz satılır mı 2023 ve valtrex hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Bağışıklık sistemi zayıflamış kişilerde HSV ve VZV enfeksiyonlarını önlemek için de kullanılır.

Valtrex viral enfeksiyonlar için bir tedavi değildir. Kendinizi iyi hissetseniz bile valtrexi reçete edildiği şekilde almaya devam etmeniz önemlidir. Valtrex almayı bırakırsanız, virüs büyümeye devam edebilir ve enfeksiyon geri gelebilir. Valtrex, 500 mg’lık bir tablet olarak mevcuttur. Olağan doz, beş gün boyunca günde iki defa alınır. Zona tedavisi için olağan doz, yedi gün boyunca günde üç kez bir tablet alınır. Deri veya genital herpes tedavisi için olağan doz, beş gün boyunca günde iki kez bir tablet olarak alınır. HSV-2 enfeksiyonunun önlenmesi için olağan doz günde bir tablettir. HIV-1 enfeksiyonu olan kişilerde HSV-2 tedavisi için olağan doz günde iki kez bir tablettir.

Valtrex reçetesiz alınır mı 2023

Valtrex reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerde valtrex ilacı reçeteli olarak alınabilen bir ilaçtır. Valtrex beyaz reçete grubuna girmektedir. Uviromed, vaxvire ve viromed vb gibi ilaçlar valtrex muadili olarak satışı yapılmaktadır.

Valtrex yemeklerle birlikte veya ayrı olarak alınabilir. Tabletleri yutmakta güçlük çekiyorsanız, tableti bir bardak suda eritip hemen içebilirsiniz. Böbreklerinizin düzgün çalışmasını sağlamak için Valtrex alırken bol miktarda su içmelisiniz.

Valtrex reçetesiz eczane fiyatı

VALTREX Film Tablet 500 mg 42 tabletlik ambalaj 8699522092512 barkod numarasıyla ve VALTREX Film Tablet 1000 mg 21 tabletlik ambalaj 8699522097524 barkod numarasıyla kayıt edilmiştir. Valtrex reçetesiz eczane fiyatı 201.82 TL ve 202.88 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.