E Nabız Bilgi

Xolair reçetesiz alınır mı

21.12.2022
Xolair reçetesiz alınır mı

Xolair reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere xolair reçetesiz satılır mı ve xolair reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Xolair derinin altına yapılan tıkayıcı özelliği olan hava yolu hastalıkları ile kronik hastalıkların tedavisinde etkili olan bir ilaçtır.

Xolair genellikle haftada bir veya 2 haftada bir deri altına enjekte edilir. Cilt reaksiyonları riskini azaltmak için enjeksiyon bölgesi her seferinde değiştirilebilir. Doktorunuz bireysel ihtiyaçlarınıza göre doz ve tedavi süresine karar verecektir. 12 yaşın üzerindeki yetişkinler ve adolesanlar için olağan doz, haftada bir kez 150 mg veya 2 haftada bir 75 mg’dır. 6 ila 12 yaş arası çocuklar için önerilen doz haftada bir kez 75 mg’dır. Yanlışlıkla doktorunuz tarafından reçete edilenden daha fazla Xolair enjekte ederseniz, hemen doktorunuza haber verin.

Xolair reçetesiz alınır mı

Xolair reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerde xolair ilacı reçeteli olarak satın alınabilmektedir. Xolair doktorunuz tarafından reçete edildiği şekilde alınmalıdır. Xolair reçeteli olarak satın alındığında devlet ödemesi yapmaktadır.

Enjeksiyon bölgesi reaksiyonları genellikle ağrı, kızarıklık, şişme veya morarma gibi, baş ağrısı, üst solunum yolu enfeksiyonu, soğuk algınlığı gibi, sinüzit, farenjit, öksürük ve mide bulantısı olabilmektedir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Xyzal reçetesiz alınır mı

Yomesan tablet reçetesiz alınır mı

Flucan reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.