E Nabız Bilgi

Zedprex reçetesiz satılır mı

27.11.2022
Zedprex reçetesiz satılır mı

Zedprex reçetesiz satılır mı 2023 yazımızda sizlere zedprex reçetesiz alınır mı 2023 ve zedprex hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Eczanelerde 16-24 ve 30 kapsül halinde karton kutuda satılmakta olan bir tür antidepresan ilacıdır. Reçete ile satıldığından dolayı bu ilacı doktorun size vermesi gerekmektedir. Zedprex doktor kontrolünde kullanılması gereken bir antidepresan ilacıdır. Merkezi sinir hücrelerini uyarır. Böylece depresyon tedavisinin yanı sıra yeme bozukluğu, obsesif bozukluk, gibi psikolojik hastalıkların tedavisinde olumlu etkileri vardır.

Zedprex majör depresan başta olmak üzere günümüzde pek çok psikolojik hastalıklarından tedavisinde etkili bir ilaçtır. Serotonin yeteri seviyede salgılanmasını sağladığı için psikolojik uzmanlarının en çok tercih ettiği antidepresan ilaçları arasında yer almaktadır. İçeriğindeki etken maddesi ise fluoksetin hidroklorürüdür. Bu ilacı alırken ve kullandıktan sonra bol su tüketmeniz gerekir.

Doktor farklı doz programı uygulamadığı durumlarda günde en fazla 3 tane alınmalıdır. Ayrıca bu ilaç kadınlarda adet öncesi gerginlik ve sıkkınlıklarda da etkilidir. Bunun için kullanılacaksa kullanıldığı dozlar 30 mg olması gerekmektedir. Yani ilacın kullanım dozu hastalığın türü ve seviyesine göre belirlenmektedir. Bu nedenle bu ilacı mutlaka doktor kontörlünde almanızı öneririz.

Zedprex reçetesiz satılır mı 2023

Zedprex reçetesiz satılır mı sorusunun cevabı hayır olacaktır. Zedprex reçetesiz olarak alınamamaktadır. Antibiyotik grubuna girdiğinden dolayı uzman hekimlerce uygun görüldüğünde reçete edilebilmektedir. Zedprex ilacı normal reçeteli olarak satışı yapıldığından dolayı SGK tarafından ödemesi karşılanmaktadır.

Zedprex eczane fiyatı ne kadar?

ZEDPREX Kapsül 20 mg 24 kapsüllük ambalaj ilacı 8699587152411 barkod numarası ve ZEDPREX Kapsül 20 mg 16 kapsüllük ambalaj ilacı 8699587151841 barkod numarası ile eczanelerde satışı yapılmaktadır. Zedprex reçetesiz eczane fiyatı 52.93 TL ve 38.82 TL olarak güncellenmiştir. İlacı alabilmek için uzman hekimlerce reçeteye yazdırılması gerekmektedir.

Zedprex yeşil mutluluk

Zedprex yeşil mutluluk sorusunun cevabı psikiyatri ilacı olduğundan söylenmektedir. Zedprex etkisinin oldukça fazla olduğundan dolayı insanlarda rahatlama hissiyatı verdiğinden dolayı yeşil mutluluk adını almaktadır.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.