E Nabız Bilgi

Zedprex reçetesiz alınır mı

22.01.2023
Zedprex reçetesiz alınır mı

Zedprex reçetesiz alınır mı içeriğimizde sizlere zedprex kırmızı reçete mi ve zedprex reçeteli mi gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Zedprex, sedatif (sakinleştirici) etkisi olan antidepresan olarak da kullanılan bir ilaçtır. Oldukça etkili olan bu ilaç pek çok rahatsızlığa karşı kullanılmaktadır.

En çok depresyon durumunda kullanılan bu ilaç; obsesif bozukluk, majör depresyon, çok yiyip ardından kusma ve adet yaşamadan önceki gerginlik durumu için de kullanılmaktadır. Her ne kadar diğer sakinleştirici ilaçlar gibi ağır olsa da Zedprex, pek çok antidepresana göre yan etkisi en az olan ilaçlardan birisidir.

Zedprex reçetesiz alınır mı?

Kullanıldığı andan itibaren kişide seratonin hormonu eksikliği gidermeye yarayan Zedprex, bu özelliği ile bağımlılık yapmaya müsaittir. Zedprex reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Oldukça ağır olması ve bağımlılık yapıcı olması nedeniyle de Zedprex yalnızca yeşil reçete ile alınabilmektedir. Yani Zedprex, doktor gözetiminde verilen ve reçetesiz alınamayan bir ilaçtır.

Zedprex, 24 yaş altındaki kişilerde intihar düşüncelerini tetiklediği için ergenlik öncesi durumda kullanımı çok tehlikelidir. İlacın dozu arttırıldığında bu düşünceler daha da körüklenir. Bu yüzden bu ilaç sadece doktor gözetiminde dozunda kullanılır. Aksi taktirde eczacıya bu ilacın reçetesiz temini üzerine ısrar edilmemelidir. Zedprex reçetesiz fiyatı 53 TL ile satılmaktadır.

Kaynak: https://www.ilacbu.com/zedprex-recetesiz-alinir-mi/

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.