E Nabız Bilgi

Zitromax reçetesiz satılır mi

27.11.2022
Zitromax reçetesiz satılır mi

Zitromax reçetesiz satılır mı 2023 yazımızda sizlere zitromax reçetesiz alınır mı 2023 ve zitromax eczaneden alınır mı gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Zitromax; tablet formunda olan ve her tableti 500 mg azitromisine eşdeğer 524.10 azitromisin dihitrat içerir.

Zitromax makroild olarak adlandırılan antibiyotik gurubuna dahil i tablet formunda ilaçtır. Vücutta zararlı bakteri ve mikroorganizmalardan kaynaklı enfeksiyonların tedavisinde endikedir Zitromax’ın etkili olduğun hastalıkların şunlardır;

  • Boğaz burun enfeksiyonların, göğüs (akciğer iltihabi bronş iltihabı, sinüzit gibi) enfeksiyonların tedavisinde
  • Farenjit, bademcik iltihabı penisilin neden olduğu alerjinin tedavisinde
  • Kulak enfeksiyonlarını tedavisinde
  • Cilt deri ve yumuşak doku enfeksiyonların tetadvisinde de etkili olduğu söyleniyor.
  • Zitromax cinsel yolla bulaşan enfeksiyonların tedavisinde de etkili sonuçları vardır.

Zitromax antibiyotik gurubuna dahil olduğundan dolayı doktor tarafında reçete edilerek alınabilir. Ayrıca Zitromax enfeksiyona neden olan bakteri ve mikroorganizmaların büyüyüp vücutta çoğalmasını da engeller.

Zitromax reçetesiz satılır mi 2023

Zitromax reçetesiz satılır mi sorusunun cevabı hayır olacaktır. Zitromax eczanelerden reçeteli olarak alınabilmektedir. Uzman hekimlerce zitromax ilacı yazıldığında SGK ödemesini karşılamaktadır. Aile hekimi zitromax ilacını yazmaya yetkisi vardır. Azax, azeltin, azitro, azro, azyter, tremac, ziromin, zitorel ve zitrotek ilacları zitromax muadili (eşdeğeri) olarak eczanelerden tarafından verilebilmektedir.

Zitromax eczane fiyatı ne kadar?

Zitromax oral süspansiyon 200 mg/5 ml 15 ml’lik şişe ilacı 8681308281012 barkod numarası ve zitromax oral süspansiyon 200 mg/5 ml 30 ml’lik şişe ilacı 8681308281005 barkod numarası ile satışı yapılmaktadır. Zitromax eczane fiyati 21.29 TL ve 45.10 TL olarak güncellenmiştir. İlacı uzman hekimler yazdığında SGK tarafından ücretsizden olarak verilmektedir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.