E Nabız Bilgi

Zespira reçetesiz satılır mı

26.11.2022
Zespira reçetesiz satılır mı

Zespira reçetesiz satılır mı 2023 yazımızda sizlere zespira reçetesiz alınır mı 2023 ve zespira eczaneden alınır mı gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Zespira; belirli tip alerjilerini tedavi etmek ve belirtilerini gidermek için kullanılır. Bir kutuda 10 mg tablet formunda olan bu ilaç reçete ile tüm eczanelerde satılmaktadır.

Gerekli görüldüğü durumlarda ilgili doktor hastaya bu ilacı reçete eder ve reçete edilmesinden sonra kullanımı ile ilgili hastalara gerekli bilgiler verilir. Zespira kullanım amacı, yıl boyu süren mevsimler alerjiler ile kronik alerjileri etkileri azaltmaktır. Sadece 15 yaş ve üzeri hastalarda kullanımı uygun olan bu ilaç yetişkinlerde dönemsel olarak oluşan ve artış gösteren kedi, köpek tüyü ile toz gibi durumlardan kaynaklı alerjilerin tedavisinde de kullanımı önerilen bir ilaçtır. Aynı zamanda Zespira öksürük için de kullanılır.

Zespira ilacı alerjiden kaynaklı meydana gelen öksürüğün tedavisinde kullanılan alerji ilaçlarından birisidir. Özellikle solumu yolları hastalarından oldukça etkili olmasından dolayı her türlü alerjiler için kullanılabilmesinden dolayı alerjiden kaynaklı bir öksürük oluştuğundan Zespira kullanıldığı sürece kısa sürede öksürüğün kesilmesine ve azalmasına eki etmektedir.

Zespira reçetesiz satılır mı 2023

Zespira reçetesiz satılır mı sorusunun cevabı hayır olacaktır. Uzman hekimlerce zespira ilacı reçete edilebilmektedir. Aile hekimlerinin zespira ilacını yazması yetkisi yoktur. Reçeteli olarak zespira ilacı satın alındığında SGK tarafından ödemesi karşılanmaktadır.

Zespira yan etkileri nelerdir?

  • Baş ağrısı
  • Morluklar
  • Kas ağrısı
  • Yorgunluk
  • Hazımsılık
  • Kusma
  • Diş ağrısı

gibi olası yan etkileri görülebilmektedir. Zespira kullanmadan önce doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

Zespira reçetesiz eczane fiyatı

Zespira çiğneme tableti 5 mg 8699569080060 barkod numarası ve zespira 10 mg film kapli tablet 8699569090502 barkod numarası ile eczanelerde satışı yapılmaktadır. Zespira eczane fiyatı 93.41 TL olarak belirlenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

  1. Wilkinson pomad reçetesiz satılır mi
  2. Wellbutrin reçetesiz alınır mı
  3. Zyban reçetesiz alınır mı
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.