E Nabız Bilgi

Tiktok Keşfet Saatleri Neye Göre Belirlenir?

24.02.2024
Tiktok Keşfet Saatleri Neye Göre Belirlenir?

Tiktokpopüler bir sosyal medya ağı olarak liderliğini korumakta. Kullanıcıların keşfet bölümüne düşen gönderiler çoğu kişi aracılığıyla görüntülenir ve kullanıcının takipçi sayısının artmasına fayda sağlar.

TikTok fenomeni olmak isteyen kişiler için günümüz sosyal medya ağları bu hizmeti kolaylıkla sunmakta. Örneğin Tiktok takipçi satın al servisi takipçi sayınızı yükseltebilirsiniz. Ayrıca gönderilerinizin fazla beğeni alması için de TikTok beğeni satın al yöntemi ile beğeni sayınızı çoğaltabilirsiniz.

Dünya genelinde teknolojinin gelişmesi ile birçok uygulama popüler hale geldi. Bu uygulamalar arasında Tiktok büyük bir ilgiye maruz kaldı.  Giderek gelişen bu uygulama sayesinde fenomen olmak isteyen kişilere Tiktok izlenme satın al seçeneğinin sunulmasıyla kullanıcılar video izlenme oranlarını çok rahat bir şekilde artırmakta.  Social Puppi ile  sunduğumuz diğer  hizmetlerimize de göz atabilirsiniz.

Tiktok genellikle en çok cumartesi ve pazar günleri yoğun bir şekilde kullanılır. Ayrıca en sık kullanılan zaman aralığı ise  20.00 – 21.00 saatleridir. Bu sebeple bir video paylaşırken saat  19.00’da yapılması önerilir. Ayrıca kullanıcı istatistiklerinden yola çıkılarak keşfet saatlerinin takip edilmesi tavsiye edilmekte.

Tiktok uygulaması  piyasaya girdiğinden bu yana hızlı bir şekilde büyüme ve gelişme kaydetmekte. Hatta bu uygulama sayesinde kısa videoları kolaylıkla paylaşabilir ve canlı yayın açabilirsiniz. Bununla birlikte global çağda indirilen uygulamalar arasında  Tiktok en çok tercih edilen sosyal medya ağıdır. Ayrıca ülkemizde ve dünyada çokça indirilen sosyal medya ağı unvanına sahiptir. Bundan dolayı da Tiktok’ta kendini duyurmak isteyen kişilerin kolaylıkça fenomen olabileceği sayısız insan bulunmakta. Bu sebeple farklı içeriklerde videolarını düzenleyen ve üreten kullanıcılar içeriklerini keşfete düşürmek için her türlü yolu denemekte. Bu nedenle Tiktok keşfet saatleri büyük bir önem kazanmakta.

Video paylaşma ve düzenleme fırsatı veren sosyal medya ağı olan Tiktok yaklaşık 150 ülkede 1 milyar kullanıcıya ulaşmış durumda.

İndirilen uygulamalar arasında liderliği elinde tutmaya çalışan TikTok hesaplamalara göre: iki milyar insan tarafından indirilmekte. 2016 yılının Eylül ayında Çin’de  Musical.lyçerçevesinde oluşturulan bu uygulama çağımızın popüler uygulamaları arasındadır. Tiktok’un yaşamımıza girmesiyle özellikle Tiktok fenomen kavramı ortaya çıktı.

Tiktok, kullanıcılarına sunduğu avantajların yanı sıra dans, komedi,oyunculuk, müzikal ve benzeri türlerde video üreten insanlar bu uygulama sayesinde fenomen olmakta. Daha fazla kullanıcıya ulaşmak isteyen Tiktok fenomenleri keşfet saatlerini araştırmakta.

Tiktok’ta videoların keşfete düşmesi için yapılması gereken en önemli adımlardan biri paylaşacağımız saati iyi bilmemiz. Tiktok’u kullanan kişilerin uygulamada aktif olduğu saatleri öğrenip bu saatlerde paylaşım yapmak üretilen içeriklerin keşfete düşmesini kolaylaştıracaktır.

Genellikle Tiktok’ta kullanıcıların aktif olarak geçirdiği saatler hafta sonu ve hafta içi olarak değişmektedir. Hafta içi genelde sabahleyin 09:00 – 10:00, öğle vaktinde 14:00 – 16:00, akşamleyin 19:00 – 21:00 ve gece 23:00 – 01:00 arası daha yoğundur. Hafta sonu ise cumartesi saat  18.30  ve pazar günü ise saat 15.00’te Tiktok uygulaması daha aktif oluyor.

Tiktok kullanıcılarının aktif zaman aralığı kişiden kişiye değişiklik gösterir. Bu nedenle her hesabın keşfete düşme zaman dilimi kişiseldir. Ayrıca bir kullanıcının izleyici kitlesine göre de keşfete düşmesi değişkenlik göstermekte.

Global çağda en çok indirilen uygulamalar arasında Tiktok’un keşfete düşme zamanı kullanıcıların uygulamada en aktif olduğu zaman diliminde gerçekleşmekte. Hesaplanan algoritmalara göre Tiktok kullanan kişilerin hesap ayarlarından aktif olunan saat dilimleri görülebilmekte.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.