E Nabız Bilgi

Hitrizin reçetesiz alınır mı

21.12.2022
Hitrizin reçetesiz alınır mı

Hitrizin reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere hitrizin reçetesiz satılır mı ve hitrizin reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Hitrizin; kronik kurdeşen, alerji, nezle ve kaşıntıları giren etkili bir ilaçtır. 6 yaş üstü çocuklarda ve yetişkinlerde kullanılır.

Aynı zamanda alerjik nezleden kaynaklanan kaşıntı, gözde yaşarma ve kızarma, gözde kaşıntı, burun akıntısı ve burunda kaşınma gibi semptomları ortadan kaldırır. Bu ilaç hitrizin şurup ve hitrizin damla olmak üzere iki farklı formları bulunmaktadır. Hitrizin halk içerisinde alerji hapı olarak bilinir. Alerji sorunları için %100 etkili bir ilaç olduğundan dolayı toplum içerisinde kullanımı çok yaygındır.

Hitrizin reçetesiz alınır mı

Hitrizin reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerde hitrizin ilacı reçeteli olarak satın alınabilmektedir. Hitrizin doktorunuz tarafından reçete edildiği şekilde alınmalıdır. Hitrizin reçeteli olarak satın alındığında devlet ödemesi yapmaktadır.

Hapın içeriğinde setirizin Dihidroklorür bulunur. Aynı zamanda ilaç içeriğinde yardımcı etken maddeler bulunur her kutuda 10 ya da 20 tablet vardır. Alerjik nezle kurdeşen benzeri sorunlarınız varsa ve sizleri rahatsız ediyorsa ilgili doktora görünerek hitrizin alabilirsiniz.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Xolair reçetesiz alınır mı

Xyzal reçetesiz alınır mı

Yomesan tablet reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.