E Nabız Bilgi

Nac 600 SGK karşılıyor mu

24.10.2022
Nac 600 SGK karşılıyor mu

Nac 600 SGK karşılıyor mu içeriğimizde sizlere nac 600 SGK ödüyor mu, nac 600 devlet karşılıyor mu ve nac 600 devlet ödüyor mu gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız.

NAC 600 asetilsistein ve askorbik asit içeren efervesan tablettir. Silikajelli kapak yardımıyla kapatılmış plastik tüpler içerisinde satılmaktadır. Plastik tüpler içerisinde 10, 20 ve 30 adet efervesan tablet bulunmaktadır. Bir bardak suya bir tablet atılmaktadır. Suda tamamen eritildikten sonra içilen ilaçtır. Etken maddeleri balgam söktürücü etkiye sahiptir.

Aynı zamanda içeriğindeki asit ve vitaminlerle bağışıklık güçlendiricidir. Bronş ve akciğer hastalıklarında, solunum yolu salgısı ve ekspektrorasyonun sağlanabilmesi için tercih edilmektedir. Efervesan tablet kullanımı sırasında bol sıvı alınımına dikkat etmelisiniz. Aspirin, tetrasiklin içerikli antibiyotik, varfarin, flufenazin ve demir içeren ilaçlarla birlikte kullanılmaması önerilmektedir. İlacın etki mekanizmasını değiştirmektedir. Böylelikle iyileşme süresi uzayabilmektedir.

Nac 600 SGK karşılıyor mu?

Nac 600 SGK karşılıyor mu? sorusunun cevabı evet. Nac 600 SGK tarafından ödeme kapsamı içerisindedir. Ücretsiz olarak nac 600 için faydalanabilir ve sgk tarafından ödemesi yapılmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.