E Nabız Bilgi

Humatrope reçetesiz alınır mı

22.12.2022
Humatrope reçetesiz alınır mı

Humatrope reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere humatrope reçetesiz satılır mı ve humatrope reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Humatrope çocuk ve ergenlerde büyüme horonun yetersiz olduğu durumlarda ve bazı bozuklukların tedavisinde kullanılmaktadır. Humatrope büyüme hormonu olarak isimlendirilen 12 mg somatrapin içeren enjeksiyonluk çözeltidir.

Büyüme hormonu insan vücudunda çok önemlidir. Çünkü vücudunuzdaki hücrelerin gelişip büyümesi büyüme hormonu sayesinde gerçekleşir. Bacak kaslarındaki uzun kesmiklerde ve omurilikte yer alan büyüme hücresi uyarılarak boyun uzaması sağlanır. Fakat büyüme hormonun yetersiz olması durumunda kemikteki minareli içeriği, kas hücre boyutu ve sayısını artar ve vücutta yağ depoları azalarak gelişim geriliği meydana gelmektedir.

Humatrope reçetesiz alınır mı

Humatrope reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerde humatrope ilacı reçeteli olarak satın alınabilmektedir. Humatrope doktorunuz tarafından reçete edildiği şekilde alınmalıdır. Humatrope reçeteli olarak satın alındığında devlet ödemesi yapmaktadır.

Humuatrope gelişim geriliği başta olmak üzere çocuk ve ergenlerde aşağıdaki bozuklukların tedavi için özel formüle edilmiş takviyelerden bir tanesidir.

  • Büyüme homonu yetersizliği (büyüme hormonun yetersiz üretimi)
  • Kas kısalığı olan kız çocuklarındaki x cinsiyet krozomlarını bir kısmını ya da tamamının yokluğu
  • Büyüme geriliği olan çocukları ergenlik öncesinde böbreklerin hasar gördüğü zamanlarda( böbrek yetmezliği) l 4 yaş ve üzeri ç büyümeyi yakalayamamış küçük doğanlarda
  • Çocukluk ya da ergenliği ilk başlarında büyüme hormonun yetersiz olduğu durumlarda endikedir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Xeplion reçetesiz alınır mı

Xylocaine sprey reçetesiz alınır mı

Vermazol reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.