E Nabız Bilgi

Cafergot reçetesiz alınır mı

14.02.2023
Cafergot reçetesiz alınır mı

Cafergot reçetesiz alınır mı konulu yazımızda cafergot reçetesiz satılır mı ve cafergot reçeteli mi gibi sıkça sorulan bu sorular hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Cafergot, sarımsı renktedir, yuvarlaktır. İçerisinde 20 adet tablet bulunur. Karton kutuda satılmaktadır. Cafergot etken madde olarak içerisinde 1 mg kadar ergotatmin tartarat ve de 100 mg kadar kafein içermektedir. İçerisindeki kafein, ergotatmin vücut içerisinde emilimini artırılması amacıyla daha hızlı etki etmesini sağlar.

Cafergot 20 li tablet, genellikle migren ataklarının tedavi edilmesinde ve hafif dereceli ağrı kesicilerinin migren çeşidinin kesmemesi durumunda kullanılır. Cafergot ile ilgili bilinmesi gereken sadece migren atakları olduğunda kullanılabiliniyor olmasıdır. Ataklar başlamadan ataktan korunmak amaçlı kullanılmaz. Aynı zamanda cafergot her baş ağrısı içinde kullanılamaz. Baş ağrınız için doğru tedaviyi doktorunuz belirlemesi gerekmektedir.

Başlıca yan etkiler arasında baş ağrısı oluşması, bulantı, karında ağrı, ishal, bağımlılık hale gelmesi, göğüste ağrı, kan basıncının artması gibi uzunca bir liste yer almaktadır.

Cafergot nasıl kullanılır?

Cafergot, migren ataklarını kesilmesinde önemli bir rol oynadığını söylemiştik. İçerisinde etken madde olarak da “ergotatmin” bulunmakta. Peki, cafergot nasıl alınmalı. Cafergot ağızdan alınmalıdır ve bir miktar su ile yutulur. 12 yaşının altında olan çocuklar bu ilacı kullanamazlar.

Cafergot reçetesiz alınır mı

Cafergot, migren ataklarını kesilmesinde önemli olduğunu söylemiştik. Önemli noktalardan biri ilacın yüksek miktarlarda veya çok sık aralıklarla tüketiminden dolayı ciddi derece yan etkiler oluşturabilmektedir. Kullanıcıların en çok sorduğu sorulardan biri olan cafergot Reçetesiz alınır mı? Cafergot ilacı hekiminiz tarafından tavsiye edilmediyse eğer kullanmamalısınız. İlaç reçetesiz şekilde alınamamaktadır. Hekim tarafından yazılan reçete ile ilacı alabilirsiniz.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Brufen 600 reçetesiz alınır mı

Bt enema reçetesiz alınır mı

Contramal 50 mg yeşil reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.