E Nabız Bilgi

Clomid reçetesiz alınır mı

03.02.2023
Clomid reçetesiz alınır mı

Clomid reçetesiz alınır mı konulu yazımızda sizlere clomid reçetesiz satılır mı ve clomid reçeteli mi gibi soruların cevabını vererek sizleri bilgilendireceğiz. Clomid; serophene, klomer gibi farklı ticari isimler ile ilaç sektöründe satılmaktadır. Kadın hastalıkları tedavisi için özel olarak formüle edilmiş Clomid’in etki mekanizmasını anlamak aslında çok kolaydır. Kadınlarda östrojen hormonlarının reseptörler ile bağlantısını keserek, bu hormonun hipofiz bezlere ulaşmasını önler. Clomid; Klomifen Sitrat adında etken madde içermektedir. Tablet formunda satılan bu ilaç kadınlarda kullanımı uygundur.

Clomid niçin kullanılır

Clomid kadınlarda doğal yollarda hamile kalamayan durumlarda kısırlık tedavisinde kullanılmaktadır. Aynı zamanda adet düzensizliği, polikistikover yumurtalık sendromu tedavisinde de endikedir. Doğal yollarda gebelik isteyen kadınlarda yumurtalama yetmezliğin tedavisinde oldukça ektili biri ilaçtır. Ancak clomid yalnızca ovulatuar disfonksiyonun baş gösterdiği hastalar için kullanımı uygundur.

Günümüzde kısırlık tedavisinde clomid; hastalarda %80’in üzerinde başarı göstermiştir. Tıp alanında steroidal olmayan bir ovölasyonu uyarıcı olarak anılır. Kısırlık tedavisinde doktorların ilk seçenekleri arasında yer almaktadır.

Clomid reçetesiz alınır mı

Clomid reçetesiz alınır mı sorusu da ilacın ne işe yaradığını araştıran kimseler tarafından çok sık merak edilmektedir. Bu ilacı gidip kendi başına alıp kullanmanız olanaksızdır. Çünkü bu ilaç tüm eczanelerde reçete ile satılmaktadır. İlacı kullanmaya başlamadan önce mutlaka hekim kontrolünden ve çeşitli testlerden geçmeniz gerekmektedir.

Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı rahatsızlığını teşhis ettikten sonra bu ilacı uygun görmesi halinde size reçete edecektir. Özellikle adet düzensizliği veya doğal yolla hamile kalamam gibi durumların altında yatan nedenin bulunarak uygun yöntemler ile tedaviye başlanılması sizin açınızdan daha faydalı olacaktır.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Champix reçetesiz alınır mı

Clonex 100 mg reçetesiz alınır mı

Boğaz pastili reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.