E Nabız Bilgi

Champix reçetesiz alınır mı

03.02.2023
Champix reçetesiz alınır mı

Champix reçetesiz alınır mı konulu yazımızda sizlere champix reçetesiz satılır mı ve champix reçeteli mi gibi soruların cevabını vererek sizleri bilgilendireceğiz. Champix; 0,5 mg ya da 1 mg olarak özel formüle edilmiş tablet formunda bir ilaçtır. İçeriğinde her bir 1 mg tablet için 1 mg varenikline eğ değer 1,71 mg vareniklin tartarat etken maddesi bulunur. Chambix sigarayı bırakmaya yardımcı olmak üzere vareniklin tartarat etken maddesi ve yardımcı etken maddeler ile özel olarak formüle edilmiştir.

Chambix niçin kullanılır

İçeriğindeki varekniklin tartarat etken maddesi sigarada bulunan nikotini içermez. Oldukça etkili bir ilaçtır ve özellikle Türkiye’de yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Ülkemizde yeni nesil sigara bırakma ilacı olarak popülerliğini korumaktadır. Bu ilacı kullanan kişiler sigaraya karşı bir tiksinti oluşur ve böylece kişide sigara içme istediği yok olmaya başlar. Bu ilacı kullanarak sigarayı bırakan kişilerin %90’ın üzerindeki hastalar bir daha sigara içmek istemediğini ve kalıcı olarak sigarayı bıraktıklarını ifade etmektedir.

Champix reçetesiz alınır mı

Chambix reçetesiz alınır mu sorusunu cevabı evet olmaktadır. Dolayısı ile bu ilaç SGK kapsamında değildir. Türkiye’de sigarayı bırakamaya yardımcı ilaçlar içerisinde en yaygın olarak chambix kullanılır. Özellikle Türkiye’de rahatlıkla bulunur. Neredeyse her eczanede bulabileceğiniz chambix2i sigarayı bırakmaya yardımcı organlar ile iletişim kurmanız halinde kapınıza kadar kargo yolu ile ulaştırırlar. 3, ile 6 kutu kadar bu ilacı aralıksız bir şekilde kullanmanız halinde sigaradan tamamen tiksinmiş olarak kurtulacaksınız.

Ancak yapılan araştırmalardan ilacın birçok yan etkisi gözlemlendiğinden dolayı doktor kontrolünde geçerek çeşitli test ve tekitler yaprak ilacı kullanmaya başlamanız daha doğru olacaktır. Kalp ve damar hastalığı lan ya da diğer organlarında ciddi bir hastalığı bulunanlar için risk taşıdığından dolayı bu ilacı kullanmaları pek doğru değildir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Clonex 100 mg reçetesiz alınır mı

Boğaz pastili reçetesiz alınır mı

Bonviva reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.