E Nabız Bilgi

Clonex 100 mg reçetesiz alınır mı

03.02.2023
Clonex 100 mg reçetesiz alınır mı

Clonex 100 mg reçetesiz alınır mı konulu yazımızda sizlere clonex 100 mg reçetesiz satılır mı ve clonex 100 mg reçeteli mi gibi soruların cevabını vererek sizleri bilgilendireceğiz. Clonex 10 mg 5 tablet halinde formüle edilmiş, klasik nöroleptiklere interolans gösteren ya da yanıt vermeyen her türlü tedaviye direnç gösteren şizofreni hastalar için endike edilmiştir. İçeriğinde klozopin etken madde içerir. Antipsikotikler ilaç gurubuna dahil olup, psikiyatri uzmanı tarafından şizofreni tedavisinde kullanılması için verilmektedir. Aynı zamanda içeriğinde etken madde dışında yardımcı maddelerde bulunmaktadır.

Clonex 100 mg niçin kullanılır

Yukarıda da anlattığımız gibi mevcut tedaviye yanıt vermeyen şizofreni tedavisinde ana tedavi ya da yardımcı tedavi olarak kullanılmaktadır. Ama hastaya bu ilacın uygun olup olmadığı kararını uzman psikiyatri hekimi vermektedir. Şizofreni duygu düşünce ve davranış bozukluklarını baş gösterdiği psikolojik bir hastalıktır. Şizofreni hastalarının büyük bir bölümü intihar girişiminde bile bulunabilir. Hastanın kendine zarar vermemesi için Clonex 100 mg gibi etkili ve güçlü psikiyatri ilaçları ile tedavi uygulanmaktadır.

Clonex 100 mg reçetesiz alınır mı

Clonex 100 mg reçetesiz alınır mı, tabi ki de psikiyatri ilaç gurubuna dahil olduğundan dolayı bu ilacı reçete ile kullanmanız gerekmektedir. Şizofreni tedavisine yanıt vermeyen hastalarda, psikiyatri çeşitli kan testleri yaparak bu ilacın uygunluğu tespit ettikten sonra hastaya uygun dozda reçete ederek, clonex 100 mg tedavisine başlar.

Diğer psikiyatri ilaçlarında olduğu gibi Clonex 100 mg kullanan hastalar düzenli, olarak psikiyatri kontrolünde olması gerekmektedir. Aynı zamanda ilaçların yan etkilerini göz önünde bulundurarak psikiyatri hekiminin uygun gördüğü dozda ve sürede clonex 100 mg kullanmanız gerekmektedir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Boğaz pastili reçetesiz alınır mı

Bonviva reçetesiz alınır mı

Bombax reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.